Pech Polonii - chcieli skontrować, a stracili punkty

22.10.2016
Bytomska Polonia w końcówce doliczonego czasu gry wypuściła wygraną z Kotwicą Kołobrzeg. Podopieczni trenera Andrzeja Orzeszka zremisowali 2:2...
Łukasz Laskowski/PressFocus
Mecz rozpoczął się dla bytomian fatalnie. W 9 minucie spotkania rzut karny wykorzystał Jakub Poznański. Bytomianie przeważali, ale nie potrafili odpowiednio wycelować w bramkę przeciwnika. Do wyrównania udało się doprowadzić dopiero po przerwie - w 57 minucie po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym Kotwicy piłkę do siatki rywala wpakował Marcin Lachowski. Na nieco ponad kwadrans przed końcem gospodarze objęli prowadzenie. Pięknym strzałem z rzutu wolnego z ponad 20 metrów popisał się rezerwowy Patryk Stefański. Ekipa z Olimpijskiej mogła przypieczętować wygraną trzecim golem, zamiast tego sama wypuściła prowadzenie tuż przed końcowym gwizdkiem. Koszmarny błąd popełniła obrona niebiesko-czerwonych, a Wiktor Witt z najbliższej odległości pokonał bezradnego Marcina Michalaka. - Mecz nam się nie ułożył, szybko dostaliśmy bramkę. Grało nam się ciężko, trzeba było cierpliwości i dokładności. Z każdą minutą coraz bardziej atakowaliśmy, a w drugiej odsłonie pokazaliśmy dodatkową determinację bo bardzo chcieliśmy wygrać. W końcówce poniosła nas młodzieńcza fantazja, chcieliśmy zdobyć trzeciego gola, wyszliśmy zbyt dużą liczbą graczy do przodu i po stracie piłki sami daliśmy sobie wbić bramkę. Szkoda - rozkładał ręce trener polonistów, Andrzej Orzeszek.

Punkt nie wystarczył polonistom do wydostania się ze strefy spadkowej II ligi. W następnej serii gier podopieczni trenera Orzeszka zagrają z Rakowem w Częstochowie.

Polonia Bytom - Kotwica Kołobrzeg 2:2 (0:1)
0:1 - Poznański 9'-k
1:1 - Lachowski 57'
2:1 - Stefański 74'
2:2 - Witt 90'

Polonia: Michalak - Jurek, Słodowy, Szal, Szyndrowski - Musiolik (87' Żmuda), Chrabąszcz, Kuzdra, Lachowski, Ceglarz (77' Januszkiewicz) - Kowalczyk (67' Stefański).

Kotwica: Błąkała - Chouwer, Poznański, Witt, Szywacz - Janeczko (77' Paprocki), Sochań (62' Świechowski), Lewiński, Bartlewski, Kacprzycki (58' Zieliński) - Piotr Giel.

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)
Żółte kartki: Lachowski (Polonia), Świechowski (Kotwica)