PE: Włosi gromią Łotyszy

04.09.2008
Pierwszy mecz turnieju Pucharu Europy w Gliwicach miał jednostronny przebieg.
Faworyt turnieju w Gliwicach, Luparense Calcio a 5 bez większych problemów poradził sobie z mistrzem Łotwy. Mistrzowie Włoch wygrali 8-0 (4-0).

Włosi przyjechali do Polski po zwycięstwo w turnieju. Nawet bez dwóch podstawowych zawodników - Nando Grany i Jubanskiego (obaj wyjechali na zgrupowanie kadry Włoch) - byli o klasę lepsi od zespołu z Rygi. Temu ostatniemu nie pomógł doping 20-osobowej grupy kibiców. Były w niej partnerki piłkarzy, które założyły nawet specjalne koszulki z nazwiskami.

Podopieczni Julio Velasco szybko strzelili trzy gole i mecz był rozstrzygnięty. Przyznać jednak trzeba, że Łotysze ambitnie walczyli o choć jedną bramkę. W pierwszej połowie obili słupek (choć większości obserwatorów wydawało się, że... słupek wewnętrzny - powinien zostać uznany gol) i poprzeczkę bramki Luparense.

A w II połowie na boisku - przy stanie 0-5 - pojawił się grający trener Nikarsu, Aleksander Dibriwnij. Wystąpił on w roli lotnego bramkarza. Bez powodzenia. Gola zdobyć i tak się nie udało, a co gorsze Włosi raz trafili przez całe boisko do pustej bramki.

Ciekawostką był również fakt, że w składzie zwycięzców nie było ani jednego piłkarza urodzonego we Włoszech. 11 piłkarzy to naturalizowani Brazylijczycy, zaś Roald Halimi to Albańczyk.

[b]
LUPARENSE: [/b]Webber - Salomao, Honorio, Vampeta, Barboza oraz Barro, De Oliveira, Adelmo, Canal, Halimi, Heverton. Trener Jesus Velasco.
[b]NIKARS: [/b]Trofimovs - Dacko, Liaszenko, Żukovs, Matwiejews oraz Gnutovs, Prohorovs, Zolotvhins, Dibriwnij. Trener Aleksander Dibriwnij.

[b]Sędziowali: [/b]Pascal Lemal (Belgia) i Mario Belavy (Słowacja).
[b]Żółte kartki: [/b]Heverton - Dacko.

O godz. 20.00 rozpoczyna się mecz PA Novej Gliwice z serbskim Ekonomacem Kragujevac.
autor: Michał Fabian