Ósemka w grze o ogólnopolską przepustkę

22.04.2022

Trofeum, 40 tysięcy złotych i możliwość wzięcia udziału w ogólnopolskiej, sportowej przygodzie. Rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej wkroczyły w decydującą fazę. W piątek rozlosowano ćwierćfinałowe pary tych zmagań.

facebook.com/BSPoloniaBytom

W rozgrywkach wojewódzkich bierze udział 12 zwycięzców poszczególnych podokręgów. Taka liczba drużyn kazała organizatorom w pierwszej fazie przyznać aż czterem zespołom tzw. wolny los. Bez gry do ćwierćfinału awansowały więc rezerwy GKS-u Katowice, Rekord Bielsko-Biała, Unia Turza Śląska i Tempo Puńców.

O to, by znaleźć się w tym gronie na boisku musiały powalczyć pozostałe ekipy. Dwa ze spotkań I rundy zapowiadały się wyjątkowo ciekawie i... nie zawiodły. W Częstochowie spotkali się dwaj liderzy grup IV-ligowych. Rezerwy Rakowa okazały się lepsze od "dwójki" GKS-u Tychy. Gole na wagę awansu dla podopiecznych trenera Tomasza Kuźmy zdobywał Mateusz Niedziałkowski. Dla tyszan do siatki trafił Konrad Pipia.

W Rybniku miejscowy ROW podejmował Polonię Bytom. III-ligowiec szybko "ustawił" sobie spotkanie, za sprawą goli Oresta Tkaczuka i Kordiana Górki już po pierwszym kwadransie mając dwubramkową zaliczkę. Grający w IV lidze rybniczanie odpowiedzieli w końcówce - z karnego byłemu klubowi przypomniał się Łukasz Krakowczyk. Bytomianie wykorzystali starcie w Rybniku do sprawdzenia w boju młodzieży z miejscowej akademii. Po przerwie w zespole "Niebiesko-Czerwonych" na placu gry przebywało aż siedmiu młodzieżowców.

W pozostałych meczach Gwarek Ornontowice dwucyfrówką rozprawił się z MLKS-em w Woźnikach, a Unia Dąbrowa Górnicza ograła na swoim boisku Orła Łękawica. Mecze ćwierćfinałowe zaplanowano na 11 maja. Ich gospodarzami będą drużyny, które w swojej parze są notowane na niższym szczeblu zmagań.

1/4 finału Pucharu Polski ŚLZPN:
Tempo Puńców (okręgówka) - Unia Dąbrowa Górnicza (IV liga)
Unia Turza Śląska (IV liga) - Polonia Bytom (III liga)
Raków II Częstochowa (IV liga) - Rekord Bielsko-Biała (III liga)
GKS II Katowice (okręgówka) - Gwarek Ornontowice (IV liga)

autor: ŁM

Przeczytaj również