Olympiakos - Węgiel 3-2

05.11.2008
W wyjazdowym meczu Pucharu CEV Jastrzębski Węgiel uległ greckiemu Olympiakosowi Pireus.
Polska drużyna zaskoczyła greków przede wszystkim zagrywką, którą konsekwentnie kierowała na Tine Urnaut. Pierwsza partia zakończyła się pewnym zwycięstwem siatkarzy z Szerokiej 25:18. Także drugi set rozpoczął się po myśli przyjezdnych, którzy szybko wypracowali trzypunktowe prowadzenie. Jeszcze przed pierwszą techniczną podopieczni Andersa Kristiansona doprowadzili do remisu. W końcówce lepsi okazali się miejscowi, zwyciężając 25:21.

Emocji nie brakowało również w trzeciej odsłonie meczu. I tym razem o losach seta decydowała końcówka. W niej minimalnie lepsi okazali się gospodarze, wychodząc na prowadzenie 2:1. Czwarta drużyna PLS z ubiegłego sezonu ani myślała składać broni, z kolei siatkarze z Pireusu najwyraźniej myślami byli już przy sobotnim meczu z Arisem Saloniki. Węgiel zdołał wypracować sobie przewagę, którą dowiózł do końca.

O losach meczu musiał zadecydować „set prawdy”, w którym inicjatywa początkowo leżała po stronie Jastrzębskiego Węgla. Tie-break zakończył się jednak zdecydowanym zwycięstwem Olympiakosu 15:7.

[b]Olympiakos Pireus - Jastrzębski Węgiel 3-2 (18-25, 25-21, 25-23, 21-25, 15-7)

Olympiakos: [/b]Djurić, Miljković, Hoff, Kournetas, Rivera, Urnaut, Papadimitiou (libero) oraz Tsergas, Karipidis i Roumeliotis.

[b]Węgiel[/b]: Freriks, Jurkiewicz, Prygiel, Hardy, Czarnowski, Samica, Rusek (libero) oraz Łomacz, Yudin i Grygiel.