Weekend hitów na Górnym Śląsku. Zaczynamy już dzisiaj!

02.11.2018

Kolejny weekend, kolejne sportowe emocje. W najbliższych dniach w naszym regionie nie będzie brakowało ciekawie zapowiadających się pojedynków - z różnych dyscyplin.

Łukasz Sobala/Press Focus

JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy, piątek 18:00
Starcie zapowiada się bardzo interesująco nie tylko z powodu, że to derby. Obie drużyny w poprzedniej kolejce przegrały i ich strata do rywali powiększyła się. Obecnie tyszanie tracą 14 punktów do Taurona KH GKS-u Katowice, ale muszą uważać na TatrySki Podhale Nowy Targ, które jest tylko pięć "oczek" za mistrzem Polski. Podhalan gonią za to jastrzębianie - mają trzy punkty mniej. Jest więc o co grać!

Piast Gliwice - Wisła Kraków, piątek 20:30
Piast i Wisła w tym sezonie spisują się lepiej niż oczekiwano przed sezonem. Jedni i drudzy mają po 22 punkty i jeśli dzisiaj przy Okrzei ktoś zainkasuje trzy punkty - zrówna się zdobyczą z pierwszą Lechią Gdańsk. Gliwiczanie u siebie tylko raz przegrali, krakowianie z kolei na wyjazdach punktują równie dobrze jak u siebie.

Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów, sobota 14:45
Kolejny hit - tym razem w siatkówce. PGE Skra Bełchatów nie najlepiej zaczęła sezon i aktualny mistrz Polski zajmuje dopiero dziewiąte miejsce. Jeśli jednak w swoich szeregach ma się pięciu mistrzów świata, nie można sobie pozwalać na zbyt dużo wpadek. Jastrzębianie przegrali tylko raz i są na czwartej pozycji.

Naprzód Borucin - Unia Turza Śląska, niedziela 14:00
Świetne przetarcie do hitu Unia - Odra Wodzisław. Ekipa z Borucina zajmuje trzecie miejsce i u siebie w tym sezonie jeszcze nie przegrała. Unia jet liderem, ale ma tylko punkt przewagi nad Odrą. Drużyna z Turzy Śląskiej ma więc przed sobą dwa najważniejsze spotkania tej rundy!

Chcesz weekend spędzić na sportowo? Zaplanuj swój dzień z naszym nowym kalendarzem imprez sportowych!

Przeczytaj również