Katowice podzieliły pieniądze na sport. Większość trafia do "GieKSy"

14.01.2018
Trzynaście milionów złotych przyznano katowickim klubom sportowym z miejskiej kasy. Jak co roku zdecydowana większość środków trafi na konta "GieKSy".
Rafał Rusek/PressFocus
Zrzeszająca sekcje piłki nożnej mężczyzn i kobiet, siatkówki, tenisa ziemnego i szachów GKS "GieKSa" Katowice dostanie do podziału 7 milionów złotych. To sporo mniej niż kwota o jaką wnioskowali przy Bukowej, gdzie liczono na prawie 8,5 miliona. Zadowoleni mogą być zrzeszeni w KH GKS Katowice hokeiści - z 2,85 miliona złotych o jakie prosił klub na jego konta trafi tylko 350 tysięcy złotych mniej. Wymienione podmioty w 2018 roku "zgarną" zdecydowanie największą część puli (w sumie 11,5 miliona podzielone na 15 klubów) przeznaczonej na realizację zadania pod nazwą "Organizacja uprawiania sportu". 620 tysięcy, czyli niespełna połowę tego o co prosili dostaną hokeiści Naprzodu Janów. Do piłkarskiego Rozwoju Katowice powędruje 330 tysięcy, AZS AWF Katowice otrzyma 370 tysięcy, AZS Uniwersytet Śląski - 200 tysięcy, a koszykarski KKS "Mickiewicz" - 260 tysięcy

Osobną pulę stanowią środki przeznaczone na "Szkolenie dzieci i młodzieży w dziedzinie sportu i turystyki". GKS "GieKSa" dostanie 50 tysięcy, a prowadząca piłkarską Akademię "Młoda GieKSa" Fundacja "Sportowe Katowice" może liczyć na 240 z ponad 360 tysięcy o które prosiła. Podobną kwotą zostanie wsparta młodzież trenująca w katowickim Rozwoju. W sumie na szkolenie przeznaczono 1,5 miliona, które podzielono na 38 podmiotów.
źródło: SportSlaski.pl/bip.katowice.eu

Przeczytaj również