Okres wakatu zakończony. "Górale" z nowym prezesem

12.12.2018

19 grudnia funkcję prezesa zarządu TS Podbeskidzie przejmie Bogdan Kłys – można przeczytać w komunikacie, opublikowanym na stronie pierwszoligowca. Bielski biznesmen zastąpi na tym stanowisku Edwarda Łukosza, który wspomnianą funkcję pełnił tymczasowo.

Marcin Bulanda/PressFocus

Według informacji, które wczoraj opublikował portal bielsko.biala.pl, w ostatnich dniach doszło do spotkania z udziałem Kłysa, Jarosława Klimaszewskiego (prezydenta Bielska-Białej) oraz Edwarda Łukosza, jednego z akcjonariuszy klubu, który od czerwca pełnił również funkcję tymczasowego prezesa spółki.

W trakcie swojej krótkiej kadencji Łukoszowi udało się uporządkować finanse, a w sierpniu z własnej kieszeni spłacił wszystkie długi klubu, wynoszące prawie 2,5 miliona złotych. Dodatkowo mniejszościowy akcjonariusz klubu oraz Rada Miejska przekazały 5 milionów złotych na ratowanie spółki przed upadłością. Prezes firmy wędliniarskiej, będącej jednym z głównych sponsorów „Górali”, niedawno zapewnił, że klub przeszedł w ostatnich miesiącach restrukturyzację i nie ma żadnych zaległości względem wierzycieli. - Dzisiaj TS Podbeskidzie to zupełnie inaczej skonstruowany i zarządzany klub. Obniżyliśmy koszty funkcjonowania we wszystkich możliwych sektorach spółki, równoważąc budżet, w celu uzyskania najlepszych efektów ponoszonych wydatków. Dzięki zmianom kapitałowym jesteśmy w stabilnej sytuacji finansowej z nadwyżką środków pieniężnych na kontach bankowych. Daje to spokój w bieżącym funkcjonowaniu spółki i umożliwia przywrócenie wiarygodności na rynku finansowym - przyznał członek rady nadzorczej na łamach oficjalnej strony "Górali".  

Decyzją rady nadzorczej spółki, która dziś miała swoje posiedzenie, nowym prezesem pierwszoligowca został 53-letni Bogdan Kłys. Bielski biznesmen od trzech lat pełni społeczną funkcję prezesa stowarzyszenia TS Podbeskidzie, a zawodowo był m.in. związany z branżą paliwową. Od 2006 roku Kłys jest prezesem zarządu spółki Atmo.sfera, w której skład wchodzi m.in. bielski klub Klimat. 

źródło: własne/bielsko.biala.pl
autor: Piotr Porębski

Przeczytaj również