Nie tylko Hilbrycht. Podbeskidzie chce sprawdzić obrońcę Ruchu

04.12.2018

Rok kalendarzowy jeszcze nie dobiegł końca, a w Bielsku-Białej już szukają ludzi, którzy mieliby wiosną wzmocnić kadrę I-ligowca. W jutrzejszym sparingu z Rekordem Bielsko-Biała sztab trenera Krzysztofa Brede przyjrzy się kilku nowym zawodnikom.

Norbert Barczyk/PressFocus

O tym, że bliski przejścia na Rychlińskiego jest 20-letni napastnik Damian Hilbrycht z III-ligowego Rekordu Bielsko-Biała zdążyliśmy już poinformować (czytaj więcej). Okazuje się jednak, że w środowej grze kontrolnej weźmie udział aż sześciu zawodników testowanych pod kątem przydatności do ekipy "Górali".

Na liście nazwisk awizowanych do występu w spotkaniu z Rekordem znaleźli gracze spoza szczebla centralnego: Konrad Pala z IV-ligowej Kuźni Ustroń, bramkostrzelny napastnik Mateusz Kompaniecki z III-ligowej Chełmianki Chełm (10 goli w rundzie jesiennej) i pomocnik Wojciech Zyska z III-ligowego KP Starogard Gdański.

- To młodzi zawodnicy, występujący na co dzień w III lub IV lidze, wyróżniający się w tych rozgrywkach, są wiodącymi postaciami w swoich zespołach i chcemy się im bliżej przyjrzeć i ocenić pod kątem ewentualnej gry w Podbeskidziu.  Fajnie, że są wśród nich zawodnicy z regionu, bo to zawsze jest atutem, gdy zawodnik nie musi zmieniać otoczenia i jest w swoim środowisku - mówi przed sparingiem z Rekordem II trener "Górali", Hubert Kościukiewicz, cytowany przez oficjalną stronę I-ligowca.

Do "Górali" przymierzana jest również dwójka młodych zawodników z II ligi. Marcin Ryszka z GKS-u Bełchatów to 20-letni pomocnik, który tej jesieni był podstawowym graczem ekipy trenera Artura Derbina i zagrał w niej aż 17 pełnych spotkań. Śląscy kibice lepiej kojarzą rok młodszego Dominika Małkowskiego. Stoper chorzowskiego Ruchu w końcówce ubiegłego sezonu wywalczył sobie miejsce w składzie ówczesnego I-ligowca, a po spadku "Niebieskich" na trzecim szczeblu rozgrywkowym rozegrał 12 spotkań, aż dwukrotnie schodząc z boiska po obejrzeniu czerwonych kartek.

źródło: SportSlaski.pl/tspodbeskidzie.pl
autor: ŁM

Przeczytaj również