Jedną nogą w Podbeskidziu. "To ponadprzeciętny talent"

04.12.2018

Wiele wskazuje na to, że jeszcze przed zakończeniem roku Podbeskidzie Bielsko-Biała ustali szczegóły swojego pierwszego wzmocnienia w zimowym okienku transferowym. Wiadomo, że 20-letni snajper Rekordu Bielsko-Biała jedną nogą jest już zawodnikiem "Górali"

Marcin Bulanda/PressFocus

20-letni Damian Hilbrycht był tej jesieni objawieniem III-ligowych rozgrywek. Snajper Rekordu 10-krotnie trafiał do siatki rywali, czym przykuł uwagę skautów klubów z wyższych lig. - Pojawiali się obserwatorzy z kilku klubów, ale umówiliśmy się z Podbeskidziem na współpracę i najbardziej prawdopodobny kierunek jaki obierze Damian, to właśnie "Górale" - przyznaje prezes Rekordu, Janusz Szymura.

Hilbrycht jest wychowankiem Rekordu, w którym gra od 8 roku życia. W dorosłej drużynie debiutował jako 17-latek i od trzech sezonów jest podstawowym graczem "Rekordzistów". Zawodnik jest też między innymi wicemistrzem Polski w piłce... halowej i byłym reprezentantem polskiej młodzieżówki w futsalu. - Bardzo się u nas wyróżnia. Strzela gole, asystuje i przede wszystkim dobrze gra w piłkę - komplementuje wychowanka prezes Szymura.

Utalentowany napastnik w środę zagra w sparingu "Górali", w którym przeciwnikiem podopiecznych trenera Krzysztofa Brede będzie... Rekord. - Później usiądziemy do rozmów na temat zasad przenosin tego zawodnika do I-ligowca. W grę wchodzi zarówno wypożyczenie jak i transfer definitywny. Kwestie finansowe wcale nie będą odgrywać tutaj kluczowej roli, choć zdajemy sobie sprawę, że wiosną trudno będzie Damiana zastąpić. To zawodnik ponadprzeciętny - mówi nam Janusz Szymura.

 

autor: Łukasz Michalski

Przeczytaj również