Nie chcą, ale muszą. W niższych ligach poczekają na inaugurację

16.03.2018
Wczoraj informowali, że zaplanowana na przyszły tydzień kolejka zmagań w niższych ligach zostanie rozegrana w terminie. Dziś, w skutek załamania pogody podjęli decyzję odwrotną - śląskie ekipy w weekend zaliczą przymusową pauze.
Łukasz Laskowski/PressFocus
Wydział Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej poinformował, że odwołał kolejkę zaplanowana na 17-18 marca. Mowa wyłącznie o meczach zaplanowanych na naturalnych nawierzchniach. Kluby, które dysponują sztuczną nawierzchnią mogą grać, choć gdyby warunki pogodowe diametralnie się pogorszyły - a na noc z piątku na sobotę zapowiadane są powroty mrozów i śniegu - gospodarze również będą mogły podjąć decyzję o przełożeniu spotkani.

Takiej decyzji spodziewano się w większości śląskich ośrodków. Jeszcze przed południem o przełożeniu swojego meczu poinformowały bytomskie Szombierki. Lider I grupy IV ligi "dogadał" się z Polonią Łaziska i podjął decyzję o nierozgrywaniu starcia 16 kolejki. Niektórzy szukaja boisk zapasowych. Mecz rezerw Piasta Gliwice i Śląska Świętochłowice odbędzie się na przykład... w Rybniku-Kamieniu.

Decyzja ŚlZPN dotyczy rozgrywek IV ligi, Lig Okręgowych, oraz wojewódzkich zmagań juniorów, trampkarzy i młodzików.

Przeczytaj również