Muszynianka - BKS Aluprof 3-1. Do play-off z gorszej pozycji

22.02.2015
Mecz w Muszynie miał pokazać, czy siatkarki BKS Aluprof stać na wdrapanie się na podium ORLEN Ligi na finiszu sezonu zasadniczego. Odpowiedź okazała się jednoznaczna, niestety dla podopiecznych Leszka Rusa negatywnie.
Łukasz Sobala/Press Focus
Wydarzenie
Seria Ivany Plchotovej i... nieporadności bielszczanek. Seta drugiego przyjezdne rozpoczęły od prowadzenia 1-0, ale w okamgnieniu przegrywały... 1-8. Nie radziły sobie zupełnie w przyjęciu zagrywki czeskiej środkowej, bądź też zawodziły w ataku. Trzy „czapy” zebrały do spółki Natalia Bamber-Laskowska i Heike Beier. Nie sposób było myśleć wówczas o korzystnym przebiegu tej partii, tym bardziej, że był to początek dramatu przyjezdnych w owym secie.

Bohaterka
Katie Carter. Skrzydłowa nie grała wprawdzie równo na przestrzeni całego meczu, ale zdobywała dla Polskiego Cukru najistotniejsze punkty z 17 na indywidualnym koncie. Amerykanka potwierdziła tym samym, że gdy jest w wysokiej formie zespół trenera Bogdana Serwińskiego nie jest łatwo pokonać.

Plusy i minusy
+ Poza setem trzecim ekipa Polskiego Cukru wyraźnie dominowała w ataku. Statystyka końcowa tego elementu to 49-40 na korzyść triumfatorek zawodów.

+ Wiele obron i udanych odbiorów serwisów zanotowała Paulina Maj-Erwardt, była zawodniczka BKS Aluprof.

+ MVP meczu wybrana została Sylwia Wojcieska, która świetnie radziła sobie w bloku ze zbiciami przyjezdnych (6 pkt.).

- Już w pierwszym secie trener Leszek Rus musiał sięgać po zmiany. Problemy w przyjęciu miała Koleta Łyszkiewicz, w ataku nie radziła sobie Helena Horka. Rezerwowe nic jednak do gry nie wniosły.

- Rundy zasadniczej ORLEN Ligi BKS Aluprof nie zdoła zakończyć w czołowej czwórce. Do Impelu Wrocław traci bowiem już pięć „oczek” na kolejkę przed końcem zmagań.

- W niedzielę zawiodły Czeszki w bielskich barwach – Lucie Muhlsteinova i Helena Horka. Ta druga parkiet opuściła bezpowrotnie po nieudanym secie otwarcia.

Przebieg meczu:
I set: 6-2, 8-8, 15-11, 18-16, 25-22
II set: 8-1, 14-5, 17-10, 25-11
III set: 6-11, 7-16, 11-18, 13-25
IV set: 9-4, 13-14, 19-16, 25-19

Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna – BKS Aluprof Bielsko-Biała 3-1 (25-22, 25-11, 13-25, 25-19)

Polski Cukier: Różycka, Plchotova, Carter, Radenković, Kurnikowska, Wojcieska, Maj-Erwardt (libero) oraz Ciaszkiewicz-Lach, Gierak. Trener: Bogdan Serwiński.

BKS Aluprof: Łyszkiewicz, Lis, Horka, Trojan, Muhlsteinova, Beier, Wojtowicz (libero) oraz Bamber-Laskowska, Wilk, Strózik, Pelc, Piśla. Trener: Leszek Rus.