Młodzi znowu docenieni. Piłkarze z regionu w kadrze Michniewicza

12.03.2019

Czterech zawodników ze śląskich zostało powołanych do kadry Polski U21 na towarzyskie spotkania z Anglią i Serbią. Trener Czesław Michniewicz zaprosił także kilku piłkarzy wychowanych w naszym regionie.

Rafał Rusek/PressFocus

Powołanie do szykującej się do występów na Mistrzostwach Europy ekipy Biało-Czerwonych otrzymała dwójka graczy Piasta Gliwice. To wychowanek Patryk Dziczek, który u Michniewicza jest podstawowym ogniwem, a w eliminacjach do Euro rozegrał 9 spotkań. Do kadry wraca także Paweł Tomczyk, który zimą został wypożyczony na Okrzei z Lecha Poznań, gdzie jesienią grał niewiele, ale póki co w ekipie "Piastunek" nie zdążył jeszcze zadebiutować. Powołanie trafiło również do Dominika Jończego z Podbeskidzia Bielsko-Biała, który do tej pory grywał wyłącznie w kadrze U20. Defensor wypożyczony do "Górali" z Zagłębia Lubin dobrze radził sobie jesienią na zapleczu Ekstraklasy i w nagrodę dostaje szansę w ekipie Michniewicza.

O miejsce w bramce powalczą między innymi Tomasz Loska i Kamil Grabara. Obaj są regularnie powoływani do młodzieżówki, ale ostatnio zarówno w klubie jak i w kadrze lepiej radził sobie były piłkarz Ruchu Chorzów. Golkiper Górnika stracił miejsce w składzie Marcina Brosza, miejsca między słupkami musi ustępować koledze z Aarhaus GF, który w Danii zbiera szlify w dorosłym futbolu na wypożyczeniu z angielskiego Liverpoolu. Do kadry Czesława Michniewicza wraca Jakub Łabojko. Wychowanek Piasta Gliwice, który swoją pozycję budował w Ruchu Radzionków i Rakowie Częstochowa, gra obecnie w ekstraklasowym Śląsku Wrocław.

 

Przeczytaj również