Mecz Ruchu z Polonią Nysa zagrożony? „Jesteśmy przygotowani na każdy wariant”

02.10.2020

Zbierający w ostatnich dniach coraz większe żniwo koronawirus „dopadł” również jednego z pracowników administracyjnych Ruchu Chorzów. Wszyscy pracownicy klubu, oczywiście na czele z piłkarzami i sztabem szkoleniowym trafili na badania wymazowe. Wkrótce powinny być znane wyniki, na które czekają również w ekipie jutrzejszego rywala "Niebieskich".

Łukasz Laskowski/PressFocus

Ruch po godzinie 16.00 poinformował, że „w piątkowy poranek u jednego z pracowników administracyjnych III-ligowca potwierdzono obecność wirusa Sars-COV-2”. Jak informuje klub, osoba zakażona natychmiast trafiła na kwarantannę oraz odizolowano osoby, które mogły mieć z nią kontakt. Wprowadzono również reżim sanitarny w siedzibie klubu. Sztab trenerski, zawodnicy pierwszej drużyny oraz pracownicy biurowi trafili natomiast na badania wymazowe. Ich wyniki mają być znane jeszcze dzisiaj – wtedy też zapadną dalsze decyzje.

O całej sytuacji momentalnie zostali poinformowani prezesi klubu z Nysy, jutrzejszego rywala Ruchu. - Wiemy jaka jest sytuacja w Chorzowie. Czekamy na kolejne informacje z ulicy Cichej. Liczymy się z różnymi wariantami, czekamy jednak na ostateczną decyzję. Na pewno jest pełne zrozumienie z naszej strony dla całej sytuacji – mówi prezes Polonii Nysa, Łukasz Gadzina.

Akurat to ostatnie zdanie wypowiadane w Nysie nie może dziwić. - My całkiem niedawno graliśmy w Pucharze Polski z Górnikiem Łęczna. Jako, że był to mecz już na szczeblu centralnym to badania musieli przejść pracownicy klubu wraz z całą drużyną i sztabem. Łącznie 50 osób. Dzień przed meczem okazało się, że jeden z naszych graczy miał koronawirusa, wszyscy więc musieliśmy trafić na kwarantannę. Sęk w tym, że Górnik Łęczna był już niemalże na miejscu... - wspomina prezes trzecioligowca z Nysy, który poza tym jednym incydentem kolejnych zachorowań już nie odnotował.

Tym razem jest o tyle łatwiej, że Polonia Nysa na mecz do Chorzowa planuje wyjechać w dniu meczu. Dzisiaj zaś wszystko powinno być wiadomo. - Czekamy na decyzje, bo to kwestia okręgowego związku piłki nożnej, ale przeczuwam, że ten mecz zagramy – dodaje na koniec prezes Polonii.

autor: Tadeusz Danisz

Przeczytaj również