Mecz na szczycie i kuriozalna sytuacja w Polkowicach!

31.10.2016
W bezpośrednim spotkaniu o fotel lidera GKS 1962 Jastrzębie pewnie pokonał Stal Brzeg nie pozostawiając złudzeń rywalom kto jest głównym faworytem do awansu. W Polkowicach niecodzienna sytuacja - spotkanie odwołane!
gksjastrzebie.com
W meczu na szczycie czternastej rundy zmagań GKS Jastrzębie bez większych problemów pokonał brzeską Stal. Od początku spotkania do ataku ruszyli goście, co szybko przyniosło efekt. W 6. minucie po ładnym strzale po dalszym słupku, ze skraju pola karnego bramkę zdobył Daniel Szczepan. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando jastrzębian, a Stal miała jedną okazję, ale piłka po strzale Damiana Kiełbasy trafiła w słupek.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnego uderzenia gości, a konkretnie Piotra Józefkiewicza, który uderzył minimalnie nad bramką. Chwilę później po fatalnym błędzie bramkarza Stali piłkę przejęli gospodarze, a sytuację faulem starał się ratować Tomasz Mencel, za co został ukarany druga żółtą kartką i w konsekwencji przedwcześnie zszedł do szatni. Na domiar tego właśnie po tym stałym fragmencie gry wynik podwyższyli gospodarze po dobitce Adriana Kopacza. Po chwili było już po meczu. Na 3:0 trafił Kamil Jadach.

Do niecodziennej sytuacji doszło w Polkowicach, gdzie miejscowy KS podejmował Pniówka Pawłowice Śląskie. Goście ze Śląska nie zabrali ze sobą badań lekarskich i sędzia nie dopuścił ich do spotkania. O tym czy będzie walkower zadecyduje wydział gier. Gracze z Pawłowic przejechali na darmo ponad 300 kilometrów.

Kontakt z czołówką złapała BKS Stal Bielsko Biała, która pokonała na własnym boisku Ślężę Wrocław 6:0 i w związku z porażką Ruchu Zdzieszowice z rezerwami Śląska we Wrocławiu oraz wspomnianej Stali Brzeg, BKS jest blisko czołówki. Kolejnej porażki doznała Unia Turza Śląska, która przegrała u siebie ze Skrą Częstochowa 3:1 i osiadła na dnie tabeli wraz z trzema innym zespołami - Olimpią Kowary, Górnikiem Wałbrzych, Lechią Dzierżoniów.