KSZO - BKS Aluprof 1-3. Zwycięska passa podtrzymana

04.01.2015
Siatkarki BKS Aluprof na wstępie nowego roku może nie zaprezentowały się nadzwyczajnie, ale na tyle dobrze, by zgarnąć punkty w roli zdecydowanego faworyta.
Wydarzenie
Metamorfoza beniaminka – dodajmy krótkotrwała – nastąpiła w secie trzecim, przede wszystkim w elemencie ataku. Z 25 punktów aż 19 ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego zdobyła udanymi zbiciami. Skuteczność wzrosła wówczas z niewiele ponad 20 procent, do wskaźnika 34-proc. Wcześniej to bielszczanki dominowały atakiem, a siatkarki KSZO przez dwie odsłony zdobyły w ofensywie ledwie 15 „oczek” łącznie.

Bohaterka
Helena Horka. Atakująca w trwających rozgrywkach ORLEN Ligi nie zawodzi. W niedzielę wzbogaciła konto swojej drużyny o 17 punktów, atakując z 41-procentową skutecznością. Helena Horka jest w wysokiej formie i nie daje zbyt wielu szans na grę swojej zmienniczce Natalii Bamber-Laskowskiej.

Plusy i minusy
+ Przyjezdne nieznacznie wygrały rywalizację w bloku i zagrywce – punktowo odpowiednio 10-8 oraz 10-9.

+ Czwarty set to prawdziwy popis podopiecznych Leszka Rusa, które na pięć punktów „odjechały” już przed pierwszą z obowiązkowych przerw. Zaliczka systematycznie zwiększała się w dalszej części potyczki.

+ Bielszczanki notują aktualnie znakomitą serię 6 kolejnych zwycięstw, choć w drugim meczu z rzędu z rywalem dołu tabeli straciły seta.

- BKS Aluprof gra wciąż bez Kolety Łyszkiewicz, która zmaga się z kontuzją dłoni. Szkoleniowiec drużyny nie ma więc na pozycji przyjmującej wielkiego pola manewru.

- Swojego dnia nie miała w niedzielę czołowa atakująca gospodyń Katarzyna Brojek. W ciągu dwóch partii uzyskała 7 punktów przy niskiej skuteczności.

- Ostatni set to całkowita niemoc ekipy KSZO. Atakiem miejscowe zdobyły... 3 punkty. W całym meczu popełniły aż 35 błędów własnych!

Przebieg meczu:
I set: 9-6, 12-12, 15-19, 21-22, 21-25
II set: 1-5, 5-6, 8-14, 12-16, 15-25
III set: 0-3, 7-7, 15-11, 16-16, 25-22
IV set: 2-7, 4-11, 5-15, 8-20, 11-25

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – BKS Aluprof Bielsko-Biała 1-3 (21-25, 15-25, 25-22, 11-25)

KSZO: Brojek, Ganszczyk, Bawoł, Wójcik, Kuligowska, Godfrey, Ścibisz (libero) oraz Tobiasz, Grzelak, Vasileva, Stefańska. Trener: Dariusz Parkitny.

BKS Aluprof: Horka, Lis, Trojan, Muhlsteinova, Strózik, Beier, Wojtowicz (libero) oraz Bamber-Laskowska, Pelc, Piśla, Wilk, Klein. Trener: Leszek Rus.