Kostorz blisko Ekstraklasy. Ten sezon dokończy w Bielsku?

19.12.2018

Dobra postawa Kacpra Kostorza w rozgrywkach ligowych przykuła uwagę możniejszych klubów w kraju. Ofertę za 19-letniego pomocnika złożył już wicemistrz Polski, Jagiellonia Białystok, która poszukuje kandydata do pełnienia funkcji tzw. młodzieżowca. 

Łukasz Laskowski/PressFocus

Młody pomocnik zadebiutował w Podbeskidziu pod koniec sezonu 2016/2017, gdy Jan Kocian wpuścił go z ławki w przegranym 0:4 meczu w Zabrzu. Już tydzień później skrzydłowy dostał dłuższą szansę gry i w spotkaniu z MKS-em Kluczbork, kończącym tamte rozgrywki, zawodnik wpisał się na listę strzelców. Na kolejną bramkę "Kosta" musiał jednak czekać do tego sezonu, gdy w 2. kolejce pokonał golkipera Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Łączny bilans występów Kostorza w Podbeskidziu wynosi 47 spotkań, trzy zdobyte gole i jedna asysta.

W obecnych rozgrywkach 19-latek wystąpił w 20 ligowych meczach, choć tylko w jednym z nich spędził pełne 90 minut na placu gry (w wygranym pojedynku z Odrą Opole). Dodatkowo w trakcie minionej rundy zawodnik zadebiutował w reprezentacji Polski do lat 20, notabene na stadionie w... Bielsku-Białej. Jego wejście na boisko w drugiej połowie ożywiło grę biało-czerwonych, a sam Kostorz zapisał na swoim koncie kluczowe podanie przy zwycięskiej bramce dla Polski.

Jako pierwszy o zainteresowaniu Kostorzem ze strony Jagi poinformował dziennikarz „Przeglądu Sportowego”, Piotr Wołosik. Ekstraklasowicz postanowił złożyć oficjalną ofertę za zawodnika i najprawdopodobniej wpłaci klauzulę, obowiązującą w kontrakcie bielszczanina. Ważnym aspektem w przypadku tego transferu jest również posiadany przez Kostorza status młodzieżowca. Od lipca każdy zespół LOTTO Ekstraklasy będzie musiał wystawić w wyjściowym składzie co najmniej jednego zawodnika, który nie ukończył jeszcze 21 roku życia.

Według informacji portalu bielsko.biala.pl, pomocnik pozostanie jednak w Podbeskidziu do końca sezonu i wspomoże zespół w walce o Ekstraklasę. Na ten moment „Górale” zajmują bowiem 5. miejsce w tabeli, a ich strata do drugiej Sandecji wynosi sześć punktów.

autor: Piotr Porębski

Przeczytaj również