Jeleń, Zajac, Feruga, Hanzel, Kryger i inni, czyli Turniej Dziwnych Drużyn

26.12.2016
Po raz czwarty dojdzie jutro do charytatywnego Turnieju Dziwnych Drużyn. Wielu znanych piłkarzy przystąpi do rywalizacji w dwóch halach w okolicach Skoczowa.
Łukasz Sobala/PressFocus
W rodzinne strony zawitają: Ireneusz Jeleń, Kamil Adamek, Sławomir Cienciała, Sebastian Olszar, Łukasz Hanzel czy Daniel Feruga. Wymienieni zawodnicy urodzili się w okolicach Skoczowa bądź samym Skoczowie, byli związani z klubami z tego regionu: Beskidem Skoczów, LKS-em Pogórze, Piastem Cieszyn, Cukrownikiem Chybie, Morcinkiem Kaczyce, w których zapracowali na sportowy awans. Jutro reprezentując - jak sama nazwa turnieju mówi - Dziwne Drużyny zagrają charytatywnie. Dochód z biletów zostanie w całości przekazany na rehabilitację Natalki Koziołek, córki byłego zawodnika Beskidu Skoczów.

Udział w turnieju zapowiedzieli inni znani sportowcy: Adam Kryger, Łukasz Biel, Richard Zajac, Krzysztof Chrapek, Krzysztof Bodziony i Mariusz Sacha. W szeregach zespołów o nazwach: Cichociemni BB, KTS Drogomyśl, Murzyńska Gra, Inny Zespół, Singer Team, Team Jakuba, Reprezentacja Śląskiej Ligi Górników, BeskidzkaPilka.pl, FC MIX, Spaw Team, Chyba Ty, Nieckarz Team, AKS Grzybowice Zabrze, Hot-Dog Skoczów, Dragon TIM, Drużyna Łukasza Hanzela, epompa.pl, Orły Sadzy, No Name i Naprzód Do Tyłu nie zabraknie także byłych i obecnych zawodników związanych z klubami z niższych ligi z okolic Bielska-Białej. Uczestników odwiedzi prezes Śląskiego ZPN Henryk Kula. 

– Jestem mile zaskoczony zainteresowaniem. 1 grudnia rozpoczęliśmy zapisy, a dzień później mieliśmy komplet 20 zespołów. Zgłoszeń w kolejnych dniach było dużo więcej, ale nie mogliśmy rozszerzyć formuły rywalizacji. Z tego miejsca chciałem podziękować zawodnikom, którzy nas odwiedzą. To dzięki nim turniej cieszy się zainteresowaniem kibiców, a na obecności kibiców nam zależy, ponieważ jest to turniej charytatywny – mówi Dariusz Malerz, jeden z organizatorów wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez okołoświątecznych.

Mecze Turnieju Dziwnych Drużyn rozgrywane będą w halach w Pogórzu oraz Górkach Wielkich. Organizatorami turnieju, którego finał zaplanowano na godzinę 17:55 (Górki Wielkie), są SOSiR Skoczów oraz Beskid Skoczów.  
autor: KB

Przeczytaj również