Jednak Bytom. Napastnik Piasta zagra dla Polonii?

17.01.2020

Łukasz Krakowczyk po tygodniu treningów w chorzowskim Ruchu stawił się na zajęciach bytomskiej Polonii. Napastnik Piasta Gliwice prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia zwiąże się umową z ekipą z Olimpijskiej.

Rafał Rusek/PressFocus

Przyjazd Krakowczyka do Bytomia awizowaliśmy już u progu roku. Snajper, który dla grających w okręgówce rezerw Mistrza Polski zdobył jesienią 20 goli wiosną będzie chciał spróbować sił na nieco wyższym szczeblu. Mimo okazałego dorobku z ubiegłego półrocza 21-latek póki co nie ma szans na rywalizację o miejsce w kadrze pierwszej drużyny Piasta. Swoją wartość prawdopodobnie będzie udowadniać w barwach Polonii.

Krakowczyk, który w Chorzowie miałby spory problem w rywalizacji o miejsce w składzie z Mariuszem Idzikiem, w Bytomiu szans na grę powinien otrzymywać nieco więcej. W sobotę napastnik powinien zagrać w sparingu z Polonią Nysa. Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, w przyszłym tygodniu oficjalnie trafi do "Niebiesko-Czerwonych" w ramach półrocznego wypożyczenia.

Tymczasem po kilku treningach z zespołem trenera Kamila Rakoczego wstępne uznanie w oczach sztabu szkoleniowego uzyskali testowani Maciej Radaszewski i Sebastian Pociecha. Na tą chwilę w Bytomiu w kwestii pozyskania tej dwójki decyzje nie zapadły. Sporo może jednak zależeć od ewentualnego transferu Jarosława Czernysza. Skrzydłowy przebywa na testach w I-ligowej Odrze Opole. Jego przyszłość rozstrzygnie się prawdopodobnie po dzisiejszym sparingu podopiecznych Dietmara Brehmera z Ruchem Zdzieszowice.

Przeczytaj również