Jastrzębski - ZAKSA 3-1. Brąz dla Jastrzębia! Sezon zakończony

02.05.2009
Jastrzębski Węgiel zdobywcą brązowego medalu PlusLigi! W czwartym meczu gospodarze pewnie pokonali zespół z Kędzierzyna.
Spotkanie od początku był bardzo wyrównane. Dopiero w połowie seta gospodarze odskoczyli rywalowi na 4 punkty. ZAKSĘ do walki próbował co prawda zagrzać Ruciak, ale sam niewiele mógł zdziałać i porażka kędzierzynian do 20 stała się faktem. Nic nie zapowiadało metamorfozy gości w kolejnej partii. Tymczasem podopieczni Krzysztofa Stelmacha prezentowali się o niebo lepiej! Nie bez winy byli również siatkarze z Jastrzębia, którzy zarówno w bloku, jak i na zagrywce grali bardzo nieskutecznie. Blok Ruciaka dał przyjezdnym piłkę setową, a chwilę później nadzieje na końcowy sukces kibiców ZAKSY odżyły. Wynik 14-25 w drugim secie zwiastował nie lada emocje...

Akcje punkt za punkt w kolejnej części gry miały miejsce niemal przez całą partię. Finisz należał jednak do zawodników Roberto Santilliego. Udany blok Stelmacha na Witczaku oraz skuteczny atak Jurkiewicza przesądził o zwycięstwie do 22.

W czwartym - i jak się później okazało ostatnim - secie, ponownie górowali gospodarze. Rozpoczęli od prowadzenia 5-1 i do końca meczu kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Kędzierzynianie w żaden sposób nie mogli powstrzymać ataków Yudina i Hardy'ego. Ten ostatni wywalczył dla swojej drużyny piłkę meczową. Chwilę później wraz z kolegami mógł cieszyć się z wywalczenia brązowego medalu mistrzostw Polski! Tym samym sezon 2008/2009 dobiegł końca. <span style="font-size: 12px;"><span style="font-size: 12px;">[b][/b]</span></span>