III liga: Lider zastopowany i prześcignięty!

10.10.2016
Lider z Jastrzębie zatrzymany w Częstochowie. Brzeska Stal wygrywa w Zabrzu i obejmuje fotel lidera. Aż w pięciu z ośmiu spotkań wynik rozstrzygnął się w samej końcówce! Co za kolejka!
Po zaciętym spotkaniu w Częstochowie z miejscową Skrą, GKS 1962 Jastrzębie wywozi z trudnego terenu punkt po bezbramkowym remisie. W pierwszej części gry nie działo się zbyt wiele. Na uwagę zasługuje jedynie strzał Noconia zza pola karnego, który obił słupek bramki gości. W odpowiedzi Jastrzębianie, a dokładniej mówiąc Farid Ali pod koniec pierwszej połowy nie wykorzystali sytuacji sam na sam z golkiperem Skry. Druga część gry nie przyniosła zbyt wielu emocji. Był to typowy mecz walki z niewieloma sytuacjami bramkowymi. I tak też zakończyło się to spotkanie.

Potknięcie GKS-u Jastrzębie wykorzystała brzeska Stal, która po niesamowitym meczu w Zabrzu pokonała rezerwy Górnika 4:3. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 87. minucie Krzysztof Gancarczyk.
Podobny scenariusz miał miejsce w Pawłowicach Śląskich, gdzie Pniówek pokonał Ślęże Wrocław 2:1 również po decydującym golu w końcówce spotkania. W Bielsku-Białej trafienie z 88. minuty Dawida Ogrockiego zapewniło Rekordowi trzy punkty w starciu z rezerwami Miedzi Legnica. Drugi zespół z Bielska-Białej - Stal, pokonał na wyjeździe Piasta Żmigród 1:0. Emocjonujące spotkanie oglądali kibice w Zdzieszowicach, gdzie miejscowy Ruch pokonał Olimpię Kowary 4:3 w dramatycznych okolicznościach. Zdzieszowiczanie prowadzili już 4:0, ale w końcówce spotkania dali sobie wbić trzy gole i o mały włos mecz nie zakończył się remisem. W starciu beniaminków lepszy okazał się Falubaz Zielona Góra, który po trafieniu z...90 minuty zgarnął trzy punkty, pokonując Unię Turza Śląska.