III liga: Jastrzębianie wygrywają w derbach i wracają na fotel lidera!

17.10.2016
GKS 1962 Jastrzębie wygrywa w meczu derbowym z Pniówkiem i wobec porażki Stali Brzeg powraca na fotel lidera. Arcyważne zwycięstwo Unii Turzy Śląska - beniaminek budzi się z letargu!
W Jastrzębiu miejscowy GKS, który w tym sezonie nie zaznał jeszcze goryczy porażki podejmował Pniówka Pawłowice. Faworyt w tym spotkaniu mógł być tylko jeden i tak też się stało. Chociaż mecz rozpoczął się doskonale dla gości, którzy chwilę po pierwszym gwizdku sędziego objęli prowadzenie. Gola dla Pniówka zdobył Bartosz Semeniuk. Jastrzębianie mimo ogromnej przewagi w posiadaniu piłki nie potrafili zagrozić bramce rywala. Pierwsza groźna akcja miała miejsce dopiero pod koniec pierwszej połowy, lecz strzał Farida Alego został zablokowany. Druga część spotkania to już koncert gry gospodarzy. Jastrzębianie zdobyli trzy bramki w siedem minut. Do wyrównania doprowadził Daniel Szczepan, który został wprowadzony na boisko kilkadziesiąt sekund wcześniej. Kolejnego gola zdobył Wojciech Caniboł, pokonując Bartosza Szelonga lekkim muśnięciem piłki głową, a trzecią bramkę zdobył Kamil Jadach, który pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Jakby tego było mało na kwadrans przed końcem zawodów faulowany w polu karnym był Dawid Weis i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Wojciech Caniboł i pewnie pokonał bramkarza Pniówka.

Potkniecia i pierwszej porażki w bieżących rozgrywkach zaznała Stal Brzeg, która przegrała w Bielsku-Białej z miejscowym BKS-em 2:1 - tracąc w ten sposób pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Na właściwe tory powrócił również inny klub z tego regionu, a mianowicie Rekord, który pokonał w Polkowicach miejscowy KS 3:1. Tempa nie zwalnia również Ruch Zdzieszowice, który wygrał czwarte spotkanie z rzędu, tym razem zostawiając w pokonanym polu Lechię Dzierżoniów.

Jakże upragnionego i długo wyczekiwanego zwycięstwa zaznał beniaminek z Turzy Śląskiej, który na własnym boisku pokonał najsłabszy zespół ligi Górnika Wałbrzych. W ten sposób zawodnicy Unii przerwali serię ośmiu spotkań bez wygranej, a zdobyte trzy punkty pozwoliły na złapanie kontaktu z zespołami poza strefy spadkowej. Mecz toczył się pod dyktando podopiecznych trenera Piotra Haudera, którzy od początku starali się stwarzać groźne sytuacje. Goście ograniczali swoje poczynania do rozbijania ataków, co dosyć długo skutecznie im się udawało. Pierwsza bramka dla unitów padła po składnej akcji przeprowadzonej prawą stronę, gdzie Dawid Pawlusiński dośrodkował w pole karne, a tam bezbłędny był Dawid Hanzel, który z bliska „na wślizgu” wpakował piłkę do siatki. Mecz rozstrzygnął się kwadrans przed końcem, kiedy to po rzucie rożnym piłkę głową do siatki skierował Kamil Kuczok.