III liga: Faworytów dwóch...reszta zgubiła punkty

14.11.2016
W meczu na szczycie GKS 1962 Jastrzębie wygrywa w Bielsku-Białej. Ruch Zdzieszowice zdobywa komplet "oczek" i goni lidera. Reszta stawki zgubiła punkty.
W spotkaniu na szczycie na stadionie w Bielsku-Białej miejscowy BKS przegrał z GKS Jastrzębie 1:0. Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana z lekką przewagę gości. Jastrzębianie już na początku spotkania mogli wyjść na prowadzenie jednak sytuacje sam na sam z bramkarzem przegrał Daniel Szczepan. W drugiej części gry inicjatywa należała już widocznie do GKS-u. Swoją przewagę goście udokumentowali w 73. minucie po golu Dominika Szczęcha, który strzałem z dystansu pokonał Bartosza Poloczka. Gospodarze do końca walczyli o korzystny rezultat jednak lider z Jastrzębia bronił się konsekwentnie i bezbłędnie.

Inna drużyna z Bielska-Białej - Rekord zremisował 1:1 na wyjeździe z Piastem Żmigród. Jeden punkt dla gości uratował strzałem w samej końcówce spotkania Łukasz Szędzielarz. Kolejny faworyt zgubił punkty w Polkowicach, gdzie miejscowy KS dość niespodziewanie pokonał Stal Brzeg 2:0. Sytuacje tą wykorzystali zawodnicy Ruchu Zdzieszowice, którzy pewnie pokonali Falubaz Zielona Góra i uciekli reszcie stawki goniąc lidera z Jastrzębia.

W meczu w dolnych rejonach tabeli Unia Turza Śląska po raz kolejny nie potrafiła wygrać. Tym razem beniaminek zremisował z rezerwami Górnika Zabrze pomimo tego, że prowadził już 2:0. Na kwadrans przed końcem Unia miała mecz pod kontrolą i nic nie zapowiadało na stratę punktów. Marzenia o trzech punktach prysnęły w ciągu dwóch minut.

Bardzo dobre spotkanie rozegrała ekipa Pniówka Pawłowice Śląskie, która wysoko, bo aż 5:1 pokonała w Kowarach miejscową Olimpie. Hattrickiem w tym meczu popisał się Mateusz Majsner.