I Mistrzostwa Śląska w FIFA 20: Wkrótce ruszają zapisy!

04.08.2020

Rozpoczynamy zapisy do I Mistrzostw Śląska w FIFA 20 dla wszystkich klubów sportowych z naszego województwa. Turniej w trybie online zostanie rozegrany od 29 do 30 sierpnia. Każdy klub może zgłosić 2 przedstawicieli.

- Przez wzgląd na pandemię koronawirusa i ograniczone możliwości spędzania wolnego czasu postanowiliśmy zorganizować kolejny już turniej online w FIFA 20. E-sport, jako prężnie rozwijająca się dziedzina, która nieodłącznie towarzyszy codzienności miliona osób to świetny sposób na umilenie sobie tego trudnego czasu - przekonują przedstawiciele firmy MSP Group, którzy tym razem proponują fanom słynnej gry piłkarskiej turniej nietuzinkowy. 

I Mistrzostwa Śląska w FIFA 20 to kontynuacja, a zarazem poszerzenie projektu "Beskidzkiego Mundialu", który pod koniec czerwca został zorganizowany na łamach strony SportoweBeskidy.pl. Wówczas turniej przeznaczony był wyłącznie dla beskidzkich klubów, a wzięło w nim udział 16 zespołów. Teraz, jako portal SportSlaski.pl, dołączamy się do organizacji mobilnej rywalizacji dla drużyn z całego województwa. - Jesteśmy przekonani, że taka forma turnieju to nie tylko świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu, lecz także pewna forma rywalizacji oraz integracji śląskich klubów - podkreśla Oskar Rybarski, jeden z administratorów I Mistrzostw Śląska.

Turniej organizowany będzie przez 2 dni - od soboty 29 do niedzieli 30 sierpnia. Mecze będą rozgrywane na konsolach PS4 w trybie online. W sobotę gracze rywalizować będą w 4-osobowych grupach o zakwalifikowanie się do fazy finałowej, która zostanie rozegrana w niedzielę. 

Mecze rozgrywane będą według harmonogramu ogłoszonego przez organizatora na początku turnieju w systemie mecz i rewanż, gdzie suma wyników z obu spotkań jest równoważna z całościowym wynikiem meczu. W fazie pucharowej, w przypadku remisu w dwumeczu, dogrywany jest trzeci mecz tzw. golden gol – pierwsza drużyna, która strzeli bramkę, wygrywa całe spotkanie. 

Do rywalizacji kluby mogą delegować maksymalnie 2 reprezentantów (mogą to być działacze, zawodnicy czy kibice!). Gra toczyć się będzie o atrakcyjne nagrody, w postaci sprzętu sportowego firmy JOMA. Łączna pula wynosi 3 tysiące złotych.

Na łamach serwisów SportoweBeskidy.pl i SportSlaski.pl pojawią się wszystkie wiadomości związane z całym wydarzeniem – w tym m.in. wywiady z graczami, przedstawicielami klubów, zapowiedzi czy relacje z meczów.

Szczegóły uzyskać można drogą elektroniczną – e-mail: e-sport@mspgroup.pl lub telefonicznie: 500-465-705. Wkrótce rozpoczną się zapisy do I Mistrzostw Śląska w FIFA 20. Ilość miejsc ograniczona. 

Przeczytaj również