"Górale" z nowym napastnikiem. W Słowenii błyszczał skutecznością

21.01.2019

Podbeskidzie Bielsko-Biała dokonało drugiego wzmocnienia w zimowym okienku transferowym. Nowym zawodnikiem pierwszoligowca został Marko Roginić, który już od blisko tygodnia trenował z zespołem „Górali”. Chorwacki napastnik podpisał półtoraroczny kontrakt. 

Jakub Ziemianin/TS Podbeskidzie

Napastnik od początku 2017 roku reprezentował barwy słoweńskiej drużyny NK Nafta Lendava. Na zapleczu tamtejszej ekstraklasy zawodnik od razu zaczął popisywać się dobrą formą, a w sezonie 2017/2018 sięgnął nawet po koronę króla strzelców, zdobywając 21 bramek w 28 spotkaniach. Z kolei w obecnych rozgrywkach Roginić sześciokrotnie wpisał się na listę strzelców w 13 meczach i dodatkowo rozegrał 45 minut w meczu o Puchar Słowenii. W trakcie swojej kariery zawodnik występował jeszcze w chorwackim NK Varażdin (3 spotkania i 1 zdobyta bramka), NK Puscine czy w klubie z rodzinnego miasta, NK Bjelovar.

Roginić jest wyceniany przez portal Transfermarkt na 175 tysięcy euro, ma 188 centymetrów wzrostu i o miejsce w składzie będzie rywalizował z Grzegorzem Goncerzem i Valerijsem Sabalą, współliderem klasyfikacji strzelców Fortuna 1. Ligi. Chorwat podpisał z pierwszoligowcem półtoraroczną umowę z opcją jej przedłużenia o kolejne półtora roku. Co ciekawe, zawodnik ma już za sobą nieoficjalny debiut w swoim nowym zespole. W minioną sobotę zawodnik pojawił się na placu gry w wygranym 3:0 sparingu z ROW-em 1964 Rybnik.

Dla mnie to wspaniałe, że teraz jestem zawodnikiem Podbeskidzia. Bardzo się cieszę, że podpisałem tutaj umowę. Myślę, że może to być ważny krok w całej mojej karierze i nie mogę się doczekać rozpoczęcia wiosennej rundy. Nie wiem zbyt wiele o Polsce i moim nowym zespole, ale trenuję z chłopakami przez kilka dni i są dla mnie naprawdę mili. Mam nadzieję, że stanę się częścią tej ekipy tak szybko, jak to będzie możliwe i pokażę swoje umiejętności na boisku – przyznał Roginić na łamach oficjalnej strony klubowej.

Chorwacki napastnik jest drugim piłkarzem, który zasilił szeregi pierwszoligowca w zimowym okienku transferowym. Kilka dni temu Podbeskidzie oficjalnie potwierdziło wypożyczenie Damiana Hilbrychta z trzecioligowego Rekordu Bielsko-Biała. 

autor: Piotr Porębski

Przeczytaj również