GAF Omega Gliwice - Clearex Chorzów 1-1. Derby na remis

10.10.2015
GAF w pojedynku derbowym podzielił się punktami z rywalem zza miedzy. Bramki strzelali Mariusz Seget i Damian Ficek.
Zmierzyły się ze sobą dwie czołowe drużyny poprzedniego sezonu. W obecnych rozgrywkach obu zespołom nie idzie już tak dobrze. Po trzech kolejkach GAF zajmował przedostatnie miejsce z jednym punktem, a Clearex plasował się pozycję wyżej z dwoma oczkami więcej. Ten mecz był okazją do przesunięcia się w górę tabeli. Tak się jednak nie stało.

Od początku spotkanie było wyrównane, z lekką przewagą po stronie gości. I to właśnie oni jako pierwsi odnaleźli drogę do bramki. Wynik meczu tuż przed końcem pierwszej połowy otworzył Mariusz Seget.

Druga częśc rywalizacji wyglądała podobnie do pierwszej. Szybkie przemieszczanie się spod jednej bramki pod drugą, ale brak wykończenia akcji. Bardziej zdeterminowani byli jednak gospodarze. Udowodnili to w 32. minucie, kiedy Damian Ficek zdobył gola na 1-1. Do końca wynik się nie zminił pomimo sytuacji po obu stronach.

GAF nadal zajmuje miejsce spadkowe z dwoma punktami na swoim koncie. Chorzowianie przesunęli się na 8. pozycję z dorobkiem czterech punktów, ale mogą zostać jeszcze wyprzedzeni przez FC Toruń, oraz AZS UŚ Katowice.

GAF Omega Gliwice - Clearex Chorzów 1-1 (0-1)
0-1 Mariusz Seget 17 min.
1-1 Damian Ficek 32 min.