Futsal: Wicelider rozbity w Chorzowie, dwucyfrówka Rekordu

21.03.2017
Chorzowski Clearex po zmianie trenera rozpędza się, o czym boleśnie przekonał się wicelider ze Zduńskiej Woli. Ostre strzelanie kosztem akademików z Gdańska urządził się bielski Rekord. Derbowy pojedynek w Gliwicach zakończył się skromnym 1:1. 19. kolejka Futsal Ekstraklasy za nami.

Wicelider rozbity
Drużyna ze Zduńskiej Woli zanotowała w Chorzowie słaby początek meczu. Gdy w 9. minucie Tomasz Lutecki pokonał Dariusza Słowińskiego na tablicy świetlnej widniał rezultat 3:0! Wcześniej dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Vadym Ivanov. Gdy tuż po zmianie stron prowadzenie Cleareksu podwyższył po odbiorze piłki Mikołaj Zastawnik, Gatta była pod ścianą. Trenerski duet Marcin Stanisławski – Wojciech Sopur zdecydował się na grę z lotnym bramkarzem, ale ów manewr nie przyniósł oczekiwanego efektu. Gospodarze ostatecznie wygrali 5:1. Warto dodać, iż oba zespoły ponownie spotkają się w najbliższą środę. Ponownie w Chorzowie zagrają w ramach pierwszego półfinału Pucharu Polski.

Kolejna kanonada
W miniony czwartek bielski Rekord wygrał w Rudzie Śląskiej w tamtejszą Gwiazdą w pierwszym półfinale Pucharu Polski 10:1. Wczoraj przed własną publicznością rozbił akademików z Gdańska 11:1! Goście nie posiadali żadnych kontrargumentów na dobrą postawę lidera. Podopieczni Andrzeja Szłapy już w 1. minucie za sprawą Artura Popławskiego objęli prowadzenie, które systematycznie powiększali, m.in. wobec czterech goli Pawła Budniaka.  Zawodnicy reprezentujący Uniwersytet Gdański do stanu 0:8 (do 26. minuty) nie zaprezentowali w Bielsku-Białej nic, byli tłem dla swobodnie poczynających sobie „rekordzistów”. W ostatnich kilkunastu minutach goście zagrali zdecydowanie agresywniej, stosowali także manewr z lotnym golkiperem. Gospodarze niepotrzebnie uwikłali się w agresywną grę, co szybko przełożyło się na sześć fauli, a w konsekwencji na przedłużony rzut karny, który przy stanie 10:0, w minucie 39. wykorzystał Mikołaj Kreft

Dali sobie po razie
Derbowy pojedynek z udziałem Piasta i akademików z Katowic zakończył się remisem 1:1. Losy meczu rozstrzygnęły się w okolicach połowy pierwszej połowy. Wynik rywalizacji otworzył w 9. minucie najlepszy strzelec gliwiczan – Przemysław Dewucki. Odpowiedział niebawem najlepszy strzelec katowiczan – Tomasz Dura. Jak się później okazał snajperzy jeszcze przed zmianą stron ustalili wynik spotkania. Gliwiczanie nie zdołali zatem zrehabilitować się na sensacyjną porażkę w Chojnicach. Warto dodać, iż do derbowego pojedynku przystąpili pod szkoleniowym okiem Jacka Podgórskiego. Dotychczasowy asystent Sebastiana Wiewióry zastąpił... Wiewiórę, który w miniony piątek zrezygnował z posady.

Wyniki 19. kolejki Futsal Ekstraklasy:

Clearex Chorzów – Gatta Zduńska Wola 5:1 (3:1)
Gole: Iwanow (5', 7'), Lutecki (9'), Zastawnik (22'), Łopuch (38') - Krawczyk (30')

Rekord Bielsko-Biała – AZS UG Gdańsk 11:1 (4:0)
Gole: Popławski 1, Budniak (7', 12', 30', 34'), Marek 18, Biel (21', 26'), Vakhula (23'), Bondar (26'), Borowicz (39') - Kreft (39')

Piast Gliwice – AZS UŚ Katowice 1:1
Gole: Dewucki (9') - Dura (12')

MKF Solne Miasto Wieliczka – Red Devils Chojnice 4:3 (3:1)
Pogoń 04 Szczecin – Euromaster Głogów 4:3 (2:2)
FC Toruń – Red Dragons Pniewy 5:1 (2:0)