Tomasz Loska blisko powrotu do domu. Co dalej z Gostomskim?

17.06.2022

Górnik Zabrze, odkąd klub opuścił Grzegorz Sandomierski, poszukuje nowego golkipera. Daniel Bielica, choć w poprzednim sezonie spisywał się dość dobrze, potrzebuje odpowiedniego konkurenta na swoją pozycję. Niezwykle blisko znalezienia angażu w Zabrzu był Maciej Gostomski, jednak po niedawnych perturbacjach przyszłość golkipera obrała inny kierunek.

Krzysztof Porębski/PressFocus

Temat powrotu Tomasza Loski do klubu z Zabrza regularnie pojawia się w mediach. Tym razem wygląda jednak na to, że ruch ten w końcu dojdzie do skutku, nawet pomimo niedawnego zamieszania oraz zwolnienia Jana Urbana ze stanowiska szkoleniowca. O tym, że Loska w nowym sezonie najprawdopodobniej przywdzieje "Trójkolorową" koszulkę poinformował Tomasz Włodarczyk. W kuluarach o ruchu tym mówiło się już od jakiegoś czasu.

Przenosiny Tomasza Loski na Roosevelta są zależne również od tego, czy jego dotychczasowy pracodawca, Termalica Bruk-Bet Nieciecza, znajdzie nowego bramkarza. Zadanie to nie należy do najprostszych, szczególnie w sytuacji, w której klub powrócił do gry w Fortuna 1. Lidze. Niespodziewanie, po upadku transferu Macieja Gostomskiego do Górnika Zabrze, w Niecieczy pojawił się temat sprowadzenia właśnie tego golkipera.

Co ciekawe, nad zatrudnieniem bramkarza Górnika Łęczna debatują również włodarze innego, śląskiego klubu. Zainteresowanie zawodnikiem ma zdradzać wspierany przez FlyingAtom Piast Gliwice, jednak obecnie brakuje konkretów, a do jakiejkolwiek finalizacji tego ruchu jeszcze wiele brakuje. Dlatego obecnie to właśnie niecieczanie prowadzą w wyścigu o zatrudnienie Gostomskiego, choć przerwa między sezonami dopiero się rozpoczęła, a bramkarz z pewnością da sobie czas i poczeka na ewentualne oferty przychodzące z ekstraklasy.

autor: Antoni Majewski

Przeczytaj również