Futsal: Skromny lider, reszta zdobywała i traciła

16.01.2017
Lider Futsal Ekstraklasy z Bielska-Białej skromnie zwyciężył w Pniewach, z podium osunął się Piast Gliwice, ważne punkty wywalczyły zespoły z Chorzowa i Katowic.

Dwie najlepsze defensywy i... 0:1
Futsalowe potyczki rzadko rozstrzyga jeden jedyny gol, mecz Red Dragons Pniewy – Rekord Bielsko-Biała rozstrzygnął. Trzy punkty liderowi zapewnił Paweł Budniak, który w 26. minucie zaskoczył Macieja Foltyna. Warto zaznaczyć, iż był to pojedynek zespołów, które stracił do tej poty najmniej goli w lidze – „Smoki”, biorąc pod uwagę wspomniane trafienie, dały się zaskoczyć 23 razy, golkiperzy biało-zielonych skapitulowali tylko 17 razy.

Wicelider strącił ich z „pudła”
Piast Gliwice do Zduńskiej Woli pojechał jako trzeci zespół w stawce, pozycji na podium wobec porażki i triumfu Pogoni '04 Szczecin w Toruniu nie utrzymał. „Kocury” pokonały gliwiczan 5:3, zwyciężając zasłużenie. Gospodarze objęli prowadzenie, którego do końca pojedynku nie oddali, w 4. minucie po trafieniu Arkadiusza Szypczyńskiego. W minucie 33. Daniel Krawczyk zdobył bramkę na 5:2. Doświadczenie graczy aktualnego mistrza Polski okazało się decydujące.

Rzutem na taśmę
Akademicy z Katowic tydzień temu zremisowali z ostatnim w tabeli zespołem z Chojnic. W minioną sobotę podejmowali przedostatnią drużynę z Głogowa. Euromaster prowadził do przeryw 2:1 po 30 minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 3:3, który utrzymał się do minuty 39. W samej końcówce gospodarze zadali dwa decydujące ciosy. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Kamil Musiał. Tym samym AZS UŚ odniósł drugie w sezonie zwycięstwo we własnej hali.

Pech przed meczem
Chorzowianie na mecz z drużyną zamykającą stawkę dotarli z godzinnym opóźnieniem, ponieważ autobus, których jechali do Chojnic uległ awarii. Dodatkowe emocje nie wpłynęły na postawę zawodników Cleareksu, sięgnęli bowiem po ważne trzy punkty. Tomasz Golly zdobył w pierwszym kwadransie dwa gole. "Czerwone Diabły" przed przerwą złapały kontakt, ale tuż przed upływem 30 minuty przyjezdni podwoili dorobek bramkowy. Ostatecznie wygrali 4:2 i oddalili się od strefy "zagrożonej".