Futsal: "Rekordzista" i bramkarz Piasta dali wygraną

31.01.2017
W ostatnim dniu Turnieju Czterech Państw reprezentacja Polski pokonał Bośnię i Hercegowinę 2:0. Tym samym podopieczni Andrzeja Biangi zmagania, których areną była hala w Tychach, zakończyli na trzecim miejscu.
Norbert Barczyk/Pressfocus

Wobec porażki 2:3 z Finlandią, następnie remisu 6:6 ze Słowenią stawką dzisiejszego meczu z udziałem Polaków była trzecia pozycja. Losy meczu rozstrzygnęły się po zmianie stron. W 23. minucie wynik pojedynku precyzyjnym lobem otworzył Rafał Franz. Zawodnik Rekordu Bielsko-Biała zanotował tym samym drugie skuteczne uderzenie podczas towarzyskiego turnieju. Biało-czerwoni zapracowali i zasłużyli na objęcie prowadzenia, które w minucie 35. podwyższył... golkiper Piasta Gliwice. Marek Widuch przerwał akcję rywali poza polem karnym, następnie odważnie ruszył w stronę ich bramki, na którą oddał płaski i skuteczny strzał. W samej końcówce goście z Bośni i Hercegowiny zastosowali manewr z lotnym golkiperem. Udało im się złapać kontakt za sprawą trafienia Dejana Pavlovicia, ale kilkadziesiąt sekund później stracili piłkę i trzeciego gola. Tomasz Kriezel z własnej połowy uderzył celnie do „pustaka”.

Turniej Czterech Państw wygrała Słowenia, która wywalczyła w tyskiej hali 7 punktów. Finowie, podobnie jak Polacy, zakończyli rywalizację z czterema „oczkami”. Bośnia i Hercegowina nie przegrała tylko raz, remisując z Finlandią.

Wyniki Turnieju Czterech Państw:

28.01.2017 r. (sobota)
Słowenia – Bośnia i Hercegowina 6:3 (4:1)

Polska – Finlandia 2:3 (1:3)
Gole: Solecki (14'), Mikołajewicz (39') – Autio (15', 17'), Kytola (19')

29.01.2017 r. (niedziela)
Finlandia – Bośnia i Hercegowina 2:2 (2:1)

Polska – Słowenia 6:6 (5:5)
Gole: Mikołajewicz (1', 16'), Franz (7'), Osredtkar (16', 19' samobójcze), Zastawnik (34') – Totosković (2', 15', 19'), Osredtkar (10'), Fidersek (20', 22')