Futsal: Pierwsze rozdanie w "dogrywce"

05.05.2017
Zakończyła się dwa tygodnie temu faza zasadnicza Futsal Ekstraklasy. Dzisiaj rozpocznie się walka o medale oraz pozostanie w elicie w ramach rywalizacji w dwóch grupach. 

Mecz kolejki
W Gliwicach dojdzie do pojedynku kandydatów do medali. Zajmujący 3. miejsce Piast podejmie głównego pretendenta do tytułu z Bielska-Białej. Rekord przystąpi do meczu wobec braku sukcesu w Pucharze Polski. W środę przegrał decydujące spotkanie z Cleareksem w Chorzowie 0:1, wcześniej u siebie wygrał 3:2. Ciężko przewidzieć jak pucharowa rywalizacja wpłynie na postawę podopiecznych Andrzeja Szłapy. Z jednej strony porażka może podciąć im skrzydła, z drugiej wyzwolić dodatkowe pokłady ambicji i energii. Drużyna Jacka Podgórskiego zapewne będzie chciała sprawić niespodziankę i zbliżyć się do upragnionego celu... medalu oraz Gatty i Rekordu.

Na pozostałych parkietach:
Opromieniony sukcesem w Pucharze Polski Clearex uda się do Zduńskie Woli. Z wiceliderem rywalizował stosunkowo niedawno trzy razy z rzędu. U siebie pokonał „Kocury” 5:0 w pucharowym półfinale, w rewanżu przegrał 4:5, w międzyczasie w lidze zwyciężył przed własną publicznością 5:1. Drużyna Mirosława Miozgi po podziale punktów jest ostatnia w grupie spadkowej, traci cztery punkty do podium. Może rozpocząć odrabianie strat.

Akademicy z Katowic, aktualnie liderzy grupy spadkowej, walkę o utrzymanie rozpoczną od wyjazdowego pojedynku w Głogowie. Tamtejszy Chrobry podczas rundy rewanżowej prezentował się obiecująco. Wygrał z Rekordem na jego parkiecie, rozstrzygnął na swoją korzyść trzy ostatnie mecze fazy zasadniczej. Przed podopiecznymi Pawła Machury zadanie niełatwe. Początek "dogrywki" będzie szalenie istotny. 23. kolejka Futsal Ekstraklasy:

Grupa mistrzowska
Gatta Zduńska Wola – Clearex Chorzów
FC Toruń – Pogoń 04 Szczecin
Piast Gliwice – Rekord Bielsko-Biała

Grupa spadkowa
AZS UG Gdańsk – MKF Solne Miasto Wieliczka
Euromaster Głogów – AZS UŚ Katowice
Red Dragons Pniewy – Red Devils Chojnice

autor: KB

Przeczytaj również