Futsal: Ostatnie rozdanie przed "dogrywką"

21.04.2017
Wzorem piłkarskiej Ekstraklasy także w futsalowej dojdzie po najbliższej kolejce do podziału stawki na dwie grupy oraz podziału punktów. W sobotę trzy zespoły - w tym dwa śląskie - powalczą o uniknięcie konieczności gry o utrzymanie podczas ligowej "dogrywki". 

Mecz kolejki
Nie tylko matematyczne szanse na grę o medale zachowali podopieczni Pawła Machury. Nie wszystko jest jednak w rękach graczy katowickiego AZS-u. Drużyna reprezentująca Uniwersytet Śląski podejmie Red Dragons Pniewy, czyli zespół zajmujący aktualnie 6. miejsce w tabeli. Wobec ewentualnej wygranej „akademicy” przeskoczą jutrzejszego rywala, do którego tracą dwa punkty, ale zwycięstwo nie zapewni im pozycji w grupie mistrzowskiej. W grze o miejsce w owym gronie liczy się także Clearex (ma dwa punkty przewagi nad AZS-em). Kibice „akademików” będę ściskać zatem kciuki nie tylko za swoich ulubieńców, także za torunian, którzy rywalizować będą w Chorzowie.

Na pozostałych parkietach:
– Podrażniony trzecią stratą punktów w sezonie przed własną publicznością lider z Bielska-Białej uda się do Wieliczki na pojedynek z beniaminkiem, który w minionej kolejce sensacyjnie i wysoko (7:2) pokonał Clearex Chorzów. MKF Solne Miasto pomimo wygranej wciąż znajduje się w strefie spadkowej, ale zapewne zrobi dużo, aby poprawić swoją pozycję i podreperować dorobek punktowy przed dodatkowymi kolejkami. Utrzymać pozycję i przewagę nad Gattą Zduńska Wola będzie chciał Rekord, który do meczu przystąpi w roli zdecydowanego faworyta. Być może bez kontuzjowanych Jana Janovskiego i Oleksandra Bondara.

– Przed trudnym zadanie staną Chorzowianie, którzy zmierzą się z zajmującym 3. lokatę zespołem FC Toruń. Podopieczni Mirosława Miozgi zachowali szanse na awans do grupy mistrzowskiej, ale po ostatniej, wyżej wspomnianej wpadce, ich sytuacja skomplikowała się. Clearex musi jutro wygrać i liczyć na korzystny wynik w Katowicach, czyli zwycięstwo gospodarzy bądź remis.

– Zawodnicy Piast sprawdzą swoją formę przed „dogrywką” w pojedynku z sąsiadem z tabeli. Do Gliwic zawita szczecińska Pogoń, która niespełna tydzień temu rozbiła wicelidera ze Zduńskiej Woli 11:3! Punktów potrzebują jedni i drudzy. Dystans pomiędzy sobotnimi rywalami po ich podziale zmniejszy się, zmniejszą się także straty do Rekordu i Gatty, a zatem szanse na medale – nie tylko brązowe – wobec jutrzejszego sukcesu nieznacznie wzrosną.


Harmonogram 22. kolejki Futsal Ekstraklasy:

22.04.2017 r. (sobota), g. 18:00
Piast Gliwice – Pogoń 04 Szczecin
Gatta Zduńska Wola – AZS UG Gdańsk
AZS UŚ Katowice – Red Dragons Pniewy
Clearex Chorzów – FC Toruń
Euromaster Głogów – Red Devils Chojnice
MKF Solne Miasto Wieliczka – Rekord Bielsko-Biała  

autor: KB

Przeczytaj również