Futsal: Odpowiedź na najważniejsze pytanie [VIDEO]

26.05.2017
Nieprzewidywalne scenariusze przynosi rywalizacja sportowa. Losy mistrzowskiego tytułu rozstrzygną się w poniedziałek w Bielsku-Białej. Tamtejszy Rekord o punkt wyprzedza najbliższego rywala ze Zduńskiej Woli. Pozostałe śląskie drużyny w ostatniej kolejce zagrają o tzw. "pietruszkę". 

Mecz kolejki - mecz sezonu
Gatta Zduńska Wola przewodziła Futsal Ekstraklasie tylko po premierowej kolejce. Tydzień później na czoło stawki wskoczył bielski Rekord, który w fotelu lidera rozsiadł się wygodnie. Na pierwszym miejscu zakończył fazę zasadniczą, jako pierwszy zespół przystąpi do decydującego pojedynku. Uwaga kibiców halowej odmiany piłki nożnej skupiona będzie w poniedziałek wokół hali przy ul. Startowej 13 w Bielsku-Białej, gdzie zawita wspomniana Gatta, zarazem obrońca tytułu. Nadkomplet kibiców, przyjazd do Cygańskiego Lasu zapowiedzieli także fani „Kocurów”, obejrzy mecz, po którym jedna z drużyn odbierze okazały puchar oraz złote krążki. Biletów w klubowych kasach nie ma od czwartku. Transmisję z hitowego spotkania przeprowadzi stacja SportKlub. Początek finału sezonu o godzinie 18:00.

Na pozostałych parkietach:
Chorzowski Clearex podejmie drużynę z Torunia, która przed tygodniem zapewniła sobie miano trzeciej siły Futsal Ekstraklasy. Piast 4. pozycji będzie bronił w odległym Szczecinie, natomiast rywalizujący w grupie spadkowej AZS UŚ Katowice podejmie Red Dragons Pniewy. Wymienione mecze z udziałem śląskich drużyny mają wspólny mianownik. Stawka pojedynków jest niewysoka – punkty i ewentualna poprawa bądź utrzymanie niezbyt eksponowanych pozycji w tabeli.

 


Program 27. kolejki Futsal Ekstraklasy:

Grupa mistrzowska
Pogoń 04 Szczecin – Piast Gliwice
Rekord Bielsko-Biała – Gatta Zduńska Wola
Clearex Chorzów – FC Toruń

Grupa spadkowa
MKF Solne Miasto Wieliczka – Euromaster Głogów
AZS UŚ Katowice – Red Dragons Pniewy
Red Devils Chojnice – AZS UG Gdańsk
 

 

autor: KB

Przeczytaj również