Futsal: "Nasi" bez zwycięstwa

09.01.2017
Pierwsza kolejka rundy rewanżowej Futsal Ekstraklasy za nami. Śląskie zespoły premierowych pojedynków w 2017 roku nie mogą zaliczyć do udanych.

Pierwszy raz lidera
Pierwsze punkty we własnej hali stracił bielski Rekord. Podopieczni Andrzeja Szłapy zremisowali po emocjonującym meczu 3:3 z drużyną z Torunia. Gospodarze trzykrotnie gonili wynik, który w 35. minucie ustalił Rafał Franz. „Biało-zieloni” w końcówce mieli dwie piłki meczowe. Oleksandr Bondar, który zdobył pierwszego gola dla Rekordu, nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego, a Franz z bliska uderzył obok słupka. Trener gości Klaudiusz Hirsch trafił z taktyką na mecz. Jedna z „czwórek” cały czas grała z tzw. lotnym bramkarzem, co trzykrotnie przyniosło efekt w postaci goli.

Strzelanina bez happy-endu
Gdy w 37. minucie Paweł Barański zdobył dwa gole dla gliwiczan wydawało się, że gospodarze dopiszą do swojego dorobku trzy punkty. Na tablicy świetlnej widniał bowiem rezultat 5:3 dla Piasta. Końcówka meczu należała jednak do przyjezdnych. „Akademicy” z Gdańska zdobyli dwa gole. Drugi padł w niecodziennych okolicznościach. Golkiper AZS UG na kilka sekund przed końcową syreną rzucił piłkę w kierunku bramki gliwickiego zespołu... ta wpadła do celu obok zaskoczonego Michała Widucha. Niefortunna interwencja Widucha miała miejsce za linią bramkową, ale sędziowie gola uznali.

Oustidera nie pokonali
AZS UŚ Katowice podejmował „czerwoną latarnię” z Chojnic. „Czerwone Diabły” podwoiły dorobek z rundy jesiennej zdobywając drugi punkty w sezonie. Goście prowadzili 1:0, potem 3:1, ale „akademicy” zdołali doprowadzić do wyrównania. Jacek Hewlik bramkę na 3:3 zdobył w 35. minucie.

0:4 na początek
12. kolejkę zwieńczył mecz Cleareksu z Red Dragons Pniewy. W Chorzowie wszyscy zapewne chcieliby jak najszybciej zapomnieć o nieudanym 2016 roku. Drużyna Marcina Waniczka wejście w nowy rok zaliczyła jednak kompletnie... nieudane. Wynik końcowy nie do końca oddaje przebieg pojedynku, ale to przyjezdni byli zespołem lepszym, przede wszystkim skuteczniejszym i zasłużenie sięgnęli po trzy punkty. Dobry mecz rozegrał Adrian Skrzypek, który zdobył dwie pierwsze bramki dla „Smoków”.