Futsal: Najważniejsze w ostatniej kolejce?

19.05.2017
Wszystko wskazuje na to, że losy mistrzostwa rozstrzygną się w podczas ostatniej kolejki. Aktualny wicelider ze Zduńskiej Woli zmierzy się wówczas z obecnym liderem, czyli Rekordem. O realizację swoich celów, tych mniej eksponowanych, w ramach przedostatniej serii gier walczyć będą pozostałe śląskie zespoły. 

Mecz kolejki:
W Bielsku-Białej lider podejmie Clearex. Oba zespoły przystąpią do meczu świadome stawki. Rekord tylko o punkt wyprzedza Gattę Zduńska Wola, natomiast chorzowianie wciąż mają matematyczne szanse na wywalczenie brązowych medali, warunek jest jeden – zwycięstwo w Cygańskim Lesie. Podopieczni Andrzeja Szłapy od samego początku sezonu przewodzą stawce i do ostatniego meczu z Gattą zapewne będą chcieli przystąpić w owej roli. Przewaga „Rekordzistów” nad „Kocurami” zmalała wobec dwóch ostatnich remisów bielszczan. Drużyna Mirosława Miozgi przystąpi do pojedynku po zwycięstwie w Gliwicach 4:2, zatem w dobrych nastrojach. W głowach zawodników obu drużyn może siedzieć niedawna rywalizacja w finale Pucharu Polski, z której zwycięsko wyszedł Clearex.

Na pozostałych parkietach:
– Aby pozostać w grze o wymarzony medal zawodnicy Piasta muszą w niedzielę pokonać przed własną publicznością drużynę z Torunia. Podopieczni Klaudiusza Hirscha aktualnie zajmują pozycję na podium i wyprzedzają gliwiczan o pięć punktów. Temperatura przy Jasnej w Gliwicach będzie wysoka. Warto wspomnieć, iż Piast w grupie mistrzowskiej nie zdobył jeszcze punktu, a w kolejce minionej przegrał u siebie z Cleareksem. Zadyszka na finiszu?

– Przed ogromną szansą na zapewnienie sobie utrzymania stanie drużyna z Katowic. Akademicy podejmą zdegradowany Red Devils Chojnice. Determinacja powinna zatem stanowić atut gospodarzy, którzy wobec wygranej na innych nie będą musieli spoglądać. Aktualnie wyprzedzają bowiem o pięć punktów beniaminka z Wieliczki znajdującego się w strefie spadkowej, o trzy AZS UG Gdańsk sklasyfikowany na pozycji barażowej. Podopieczni Pawła Machury przystępowali do ligowej „dogrywki” jak lider grupy spadkowej, co stanowi atutu w przypadku równego dorobku.


Program 26. kolejki Futsal Ekstraklasy:

Grupa mistrzowska
Piast Gliwice – FC Toruń
Gatta Zduńska Wola – Pogoń 04 Szczecin
Rekord Bielsko-Biała – Clearex Chorzów

Grupa spadkowa
Euromaster Głogów – AZS UG Gdańsk
Red Dragons Pniewy – MKF Solne Miasto Wieliczka
AZS UŚ Katowice – Red Devils Chojnice  

autor: KB

Przeczytaj również