Futsal: Lidera mecz na szczycie, kolejne śląskie derby

23.03.2017
Najbliższa kolejka, wobec ligowej "dogrywki" wzorem piłkarskiej Ekstraklasy, nie przyniesie ostatecznego rozstrzygnięcia w Futsal Ekstraklasie w kontekście walki o mistrzostwo, ale może mieć znaczący wpływ na dalszą rywalizację o prym w kraju pomiędzy bielskim Rekordem a Gattą Zduńska Wola. 20 seria gier to nie tylko pojedynek na szczycie, także ciekawy mecz w Gliwicach. 

Mecz kolejki
Gdyby sezon kończył się wraz z rozegraniem ostatnich spotkań fazy zasadniczej, to lider z Bielska-Białej po jutrzejszym meczu w Zduńskiej Woli, wobec jakiejkolwiek zdobyczy, mógłby świętować. Rekord na trzy kolejki przed końcem rozgrywek wyprzedza Gattę o osiem punktów. Niezależnie od rezultatu do tego nie dojdzie, ponieważ po 22. seriach gier dojdzie do podziału zespołów na grupy mistrzowską i spadkową, zarazem podziału punktów. Tak czy inaczej stawka piątkowego pojedynku jest wysoka. Podopieczni Andrzeja Szłapy będą chcieli powiększyć przewagę nad wiceliderem, wicelider zmniejszyć dystans do "rekordzistów" przed ligową „dogrywką”. Nie bez znaczenia przed walką o medale będzie także aspekt psychologiczny. Przypomnijmy, iż w Bielsku gospodarze wygrali 5:1.

Na pozostałych parkietach:
- Do Gliwic przyjedzie rozpędzony Clearex. W szeregach Piasta doszło tydzień temu do niespodziewanej zmiany na stanowisku trenera. Jacek Podgórski zastąpił Sebastiana Wiewiórę, któremu wcześniej asystował. Debiut podczas derbowego meczu z AZS-em UŚ Katowice nie wypadł zbyt okazale. Gospodarze rozczarowali remisując z niżej notowanym rywalem 1:1 i spadli poza podium. Dla odmiany z bardzo dobrej strony w minionej kolejce zaprezentował się Clearex, który rozbił u siebie Gattę 5:1. Co więcej, drużyna Mirosława Miozgi wicelidera rozbiła po raz drugi wczoraj wygrywając 4:0 pierwszy półfinał Puchar Polski. Gliwiczanie notują ostatnio słabsze wyniki, chorzowianie wreszcie prezentują się na miarę oczekiwań. 


- Podopieczni Pawła Machury podejmą znajdującego się w strefie spadkowej beniaminka z Wieliczki. W drużynie z Solnego Miasta doszło do istotnej roszady. Początkiem marca z funkcji trenera zrezygnował Krzysztof Kusia, którego zastąpił Piotr Kapusta. Efekt nowej miotły nie zadziałał, ale przed tygodniem nowy szkoleniowiec wreszcie miał powody do radości. Jego podopieczni w niezwykle istotnym dla układu tabeli meczu pokonali zamykającą stawkę ekipę z Chojnic. Wobec ewentualnego sukcesu w Katowicach MFK z Wieliczki może wydostać się ze strefy spadkowej. Akademicy reprezentujący Uniwersytet Śląski nie mogą w sobotę pozwolić sobie na stratę punktów... jeśli nadal liczą na grę w grupie mistrzowskiej.


Harmonogram 20. kolejki Futsal Ekstraklasy:

24.03.2017 r. (piątek), g. 20:00
Gatta Zduńska Wola – Rekord Bielsko-Biała

25.03.2017 r. (sobota)
Euromaster Głogów – Red Dragons Pniewy (g. 17:00)
Red Devils Chojnice – FC Toruń (g. 18:00)
Piast Gliwice – Clearex Chorzów (g. 19:00)
AZS UŚ Katowice – MKF Solne Miasto Wieliczka (g. 19:30)
AZS UG Gdańsk – Pogoń 04 Szczecin (g. 20:00)

autor: KB

Przeczytaj również