Futsal: Lider zatrzymany, derby dla Piasta i... przerwana transmisja

26.03.2017
Po raz drugi w sezonie, po raz pierwszy na wyjeździe przegrał bielski Rekord. Lider musiał uznać wyższość wicelidera ze Zduńskiej Woli. Dobrze prezentujący się w ostatnich tygodniach Clearex Chorzów poległ w Gliwicach, a w Katowicach tamtejszy AZS UŚ zremisował z beniaminkiem.
piast.gliwice.pl

Miłe złego początki na szczycie i... przerwana transmisja
Świadkami futsalowego meczu na szczycie mieli być nie tylko kibice, którzy przybyli do hali w Zduńskiej Woli, także sympatycy futsalu zgromadzeni przed telewizorami. Transmisję z meczu Gatta – Rekord miała przeprowadzić stacja SportKlub. Niestety po kilku minutach transmisję przerwano...

"W związku z przerwaniem transmisji spotkania w SportKlubie pomiędzy zespołami Gatta Active Zduńska Wola a Rekordem Bielsko-Biała informuję:

Mecz aktualnego mistrza Polski z obecnym liderem miał być wielkim futsalowym świętem i takim był bez wątpienia na parkiecie, gdzie wygrał futsal i sportowa rywalizacja. Dlatego bardzo przepraszam wszystkich, którzy zasiedli przed telewizorami i nie mogli na żywo obejrzeć futsalowego szlagieru. Przepraszam wszystkich kibiców, zawodników oraz działaczy. Sytuacja powstała z przyczyn niezależnych od spółki Futsal Ekstraklasa czy SportKlubu. Wyniknęła ona z powodu niewłaściwego przygotowania obiektu. Nie spełniono podstawowych warunków technicznych przez gospodarzy, które wynikały z braku dostępu do internetu. SportKlub oraz spółka do samego rozpoczęcia transmisji szukała technicznych rozwiązań mających zapewnić właściwą emisję. Niestety nawet podane na miejscu awaryjne rozwiązania przez SportKlub nie zostały właściwie spełnione przez gospodarzy. Nadmieniam, że wszystkie kluby otrzymały komunikat w sprawie podstawowych warunków, które musi spełniać każda hala, aby przeprowadzać „na żywo” transmisję w telewizji. Żaden klub nie informował o braku takich wymaganych kryteriów, w tym Gatta Active Zduńska Wola. Powyższa sprawa będzie wyjaśniana teraz przez spółkę celem podjęcia decyzji w przedmiotowej sprawie. Jeszcze raz wszystkich przepraszam” – czytamy w oświadczeniu wystosowanym przez prezesa spółki Futsal Ekstraklasa Macieja Karczyńskiego.

Mecz na szczycie na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze, pomimo dwukrotnego prowadzenia „rekordzistów. Jan Janovsky wykorzystał w 8. minucie błąd rywali i było 0:1, natomiast w minucie 11. na 1:2 trafił Michał Marek, który popisał się precyzyjnym wolejem. Bramkę reprezentanta Polski poprzedził wyrównujący gol doświadczonego Daniela Krawczyka. Ten sam zawodnik po przerwie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Wcześniej na listę strzelców wpisał się Michał Marciniak, ten sam zawodnik ustalił wynik pojedynku na 4:2. Wobec wygranej przewaga Rekordu nad Gattą stopniała do 5 punktów.

Derby dla gospodarzy
Gliwiczanie do derbowego pojedynku przystąpili po dwóch słabszych meczach – porażka w Chojnicach, remis u siebie AZS UŚ Katowice, natomiast chorzowianie po wysokich wygranych z Gattą Zduńska Wola – 5:1 w lidze, 4:0 w Pucharze Polski. Biorąc pod uwagę owe rezultaty, zarazem dyspozycję obu ekip z ostatnich kilkunastu dni, dość nieoczekiwanie wygrał Piast. Co prawda jako pierwsi powody do radości mieli przyjezdni, których przewagę udokumentował Vadim Ivanov, ale w dalszej fazie meczu piłkę do celu kierowali tylko gospodarze. Dwa ciosy gracze Piasta zadali w 17. minucie. Na listę strzelców wpisali się wówczas Przemysław Dewucki i Michał Grecz. Gola zamykającego rywalizację gliwiczanie zdobyli w końcówce, gdy Clearex grał z lotnym golkiperem.

Ustalili przed przerwą
Podopieczni Pawła Machury do meczu z beniaminkiem z Wieliczki przystąpili w roli faworyta. Wszak katowiczanie liczą się w grze o pierwszą szóstkę, czyli grupę mistrzowską, natomiast Solne Miasto znajduje się w strefie spadkowej. Mecz zakończył się podziałem punktów, co sytuacji obu drużyn nie zmieniło. Akademicy objęli prowadzenie w 3. minucie po trafieniu Tomasza Dury, wyrównał chwil kilka później Daniel Suchan. Jak się okazało, pomimo okazji w obu stron, ustalił wynik rywalizacji.