Futsal: Hit w Bielsku-Białej!

17.02.2017
Rywalizacja w Futsal Ekstraklasie - wzorem zmagań w piłkarskiej elicie - zmierza ku końcowi pierwszego - ważnego - etapu. Każdy zatem walczy o swoje...

Mecz kolejki
Rekord Bielsko-Biała podejmie Clearex Chorzów, dojdzie zatem do pojedynek dwóch najbardziej zasłużonych dla polskiego futsalu klubów. Oba zespoły aktualnie znajdują się w zgoła odmiennych sytuacjach. „Biało-zieloni” przewodzą stawce, prezentują zdecydowanie najlepszy futsal w trwającym sezonie, o czym świadczą liczby: 41 punktów, 8 punktów przewagi nad wiceliderem ze Zduńskiej Woli, 0 porażek, 89 zdobytych goli, tylko 18 straconych. Dorobek chorzowian kontrastuje z osiągnięciem podopiecznych Andrzeja Szłapy, notabene byłego zawodnika Cleareksu: 20 punktów, 37 goli zdobytych, 47 straconych. W Cygańskim Lesie celują w drugie w historii klubu mistrzostwo Polski, w Chorzowie marzą o pierwszej szóstce i uniknięciu ponownej gry o utrzymanie. Faworyt? Wszystko przemawia za Rekordem. W Cygańskim Lesie w nowej roli zadebiutuje wieloletni były gracz Cleareksu. Mirosław Miozga został nowym trenerem zespołu. 


Na pozostałych parkietach:
- W ramach 16. kolejki „akademicy” z Katowic udadzą się do Szczecina. Ekipa prowadzona przez Pawła Machurę zmierzy się zatem z kandydatem do medali – AZS UŚ walczy o awans do grupy mistrzowskiej. Łatwo nie będzie, ale... szczecinianie tracą u siebie punkty (bilans 3:1:3), a śląska ekipa częściej punktuje na wyjazdach (bilans 3:3:1).

- Do pojedynku kandydatów do medali dojdzie – na to wskazuje aktualna tabela – w Toruniu, gdzie uda się Piast. Torunianie do gliwiczan stracą aktualnie trzy punkty, zatem stawka meczu będzie wysoka. Faworyt w tym przypadku? Gospodarze, którzy z ośmiu domowych potyczek na swoją korzyść rozstrzygnęli sześć. Lepszy bilans domowy mają tylko lider i wicelider.

Harmonogram 16. kolejki Futsal Ekstraklasy:

18.02.2017 r. (sobota), g. 18:00
FC Toruń – Piast Gliwice (g. 16:00)
Red Dragons Pniewy – Gatta Zduńska Wola
AZS UG Gdańsk – Red Devils Chojnice

19.02.2017 r. (niedziela)
Pogoń 04 Szczecin – AZS UŚ Katowice (g. 14:00)
Euromaster Głogów – MKF Solne Miasto Wieliczka (g. 17:00)

20.02.2017 r. (poniedziałek), g 20:00
Rekord Bielsko-Biała – Clearex Chorzów


 

autor: KB

Przeczytaj również