Futsal: Dla kogo szczęśliwa 13?

13.01.2017
Na inaugurację rundy rewanżowej żaden z czterech zespołów reprezentujących nasze województwo w Futsal Ekstraklasie nie sięgnął po trzy punkty. Dzisiaj, czyli w piątek 13 rozpocznie się rywalizacja w ramach 13. kolejki. 
piast.gliwice.pl

Mecz kolejki
W Zduńskiej Woli dojdzie do pojedynku wicelidera z trzecim aktualnie zespołem. Gatta przed tygodniem skromnie, bo tylko 1:0 pokonała Euromaster Głogów, Piast zremisował po szalonym meczu 5:5 z AZS UG Gdańsk. Obie drużyny w tabeli dzieli pięć punktów, tyle samo zduńskowolanie tracą do lidera z Bielska-Białej. Niewątpliwie to oni przystąpią do meczu w roli faworyta, wszak we własnej hali w tym sezonie nie przegrali, zremisowali tylko jeden z siedmiu meczów. Zapowiada się ciekawy pojedynek. Piast będzie chciał zniwelować część strat do Gatty, Gatta utrzymać przewagę nad gliwiczanami, zarazem nie zwiększyć dystansu dzielącego ją od Rekordu, ale gdzie dwóch się bije, tam trzeci może skorzystać.

Na innych parkietach:
- Podopieczni Andrzeja Szłapy rundę rewanżową rozpoczęli od pierwszej straty punktów przed własną publicznością, drugiej w sezonie. Sposób na lidera znalazł FC Toruń remisując z Rekordem Bielsko-Biała 3:3. W sobotę o powrót na zwycięskie tory „biało-zieloni” powalczą w Pniewach. Zmierzą się ze sobą zespoły prezentujące odmienny futsal, o czym świadczy bilans bramkowy obu ekip – Red Dragons 26:22, Rekord 72:17. Co ciekawe, pod względem ilości straconych bramek to dwa najlepsze wyniki w lidze.

- „Akademicy” z Katowic podejmą kolejny zespół znajdujący się w strefie spadkowej. W poprzedniej kolejce zremisowali u siebie 3:3 z „czerwoną latarnią” z Chojnic. Jutro zmierzą się z zespołem z Głogowa, który legitymuje się o połowę mniejszym dorobkiem punktowym (14-7). Zespół Pawła Machury stanie przed szansą na odniesienie drugiego w sezonie domowego zwycięstwa.

- Do Chojnic udadzą się zawodnicy Cleareksu, zapewne z chęcią zmazania plamy po 0:4 u siebie z Red Dragons Pniewy. Najbliższy rywal grających od początku sezonu w kratkę chorzowian zamyka tabelę ze skromnym dorobkiem dwóch punktów.

Harmonogram 13. kolejki Futsal Ekstraklasy:

13.01.2017 r. (piątek), g. 19:00
FC Toruń – Pogoń 04 Szczecin

14.01.2017 r. (sobota), g. 18:00
Gatta Zduńska Wola – Piast Gliwice
Red Dragons Pniewy – Rekord Bielsko-Biała
AZS UŚ Katowice – Euromaster Głogów

15.01.2017 r. (niedziela), g. 18:00
Red Devils Chojnice – Clearex Chorzów

16.01.2017 r. (poniedziałek), g. 18:30

AZS UG Gdańsk – MKF Solne Miasto Wieliczka  

autor: KB

Przeczytaj również