Faworyci zgodnie inkasują po trzy punkty

21.11.2016
Za nami prawie bezkompromisowa, ostatnia kolejka trzecioligowych zmagań w rundzie jesiennej. Tym razem faworyci nie zawiedli, a sytuacja zarówno na górze, jak i dole ligowej tabeli stała się bardzo wykrystalizowana.
Pewne zwycięstwo na koniec rundy jesiennej na własnym stadionie odniósł GKS 1962 Jastrzębie, który 4:2 pokonał rezerwy Miedzi Legnica. Spotkanie dość niespodziewanie rozpoczęło się od prowadzenia gości, którzy rzut karny za sprawą Patryka Poręby zamienili na bramkę. Po chwili Legniczanie mogli podwyższyć prowadzenie, ale sytuacji sam na sam z Grzegorzem Drazikiem nie wykorzystał Filip Karbowy. Gospodarze z biegiem czasu przejęli inicjatywę co zaowocowało dwoma bramkami zdobytymi przez Daniela Szczepana w przeciągu kilkudziesięciu sekund. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem GKS-u.

Mogło się wydawać, że lider rozgrywek w drugiej części gry będzie kontrolował przebieg wydarzeń na boisku. Jednak 10 minut po przerwie na tablicy świetlnej widniał wynik remisowy. Jastrzębianie atakowali, ale przez dłuższy czas bili głową w mur. Wtedy z pomocą przyszedł zawodnik Miedzi - Mateusz Miazga, który po akcji Kamila Jadacha wpakował futbolówkę do własnej bramki. Po kolejnych 10 minutach gry GKS prowadził już dwoma bramkami - znakomite podanie Wojciecha Caniboła wykorzystał Daniel Szczepan, który w ten sposób zaliczył hattrick. Pod koniec spotkania goście zanotowali uderzenie w poprzeczkę, zaś gospodarze obili słupek bramki Miedzi.

Pewne wygrane odnotowali faworyci - BKS Stal pokonała na wyjeździe Falubaz Zielona Góra, Ruch Zdzieszowice wygrał w Wałbrzychu z miejscowym Górnikiem, zaś Rekord na własnym stadionie pokonał rezerwy Śląska Wrocław - wszystkie te mecze zakończył się wynikiem 2:0.

Kolejna porażkę odnotowała ekipa Unii Turzy Śląskiej, która uległa na wyjeździe Stali Brzeg 3:2 i na dobre zadomowiła się w strefie spadkowej. Beniaminek w ostatnich pięciu potyczkach zdobył zaledwie punkt, a ostatnie zwycięstwo odnotował ponad miesiąc temu. Z kolei Pniówek Pawłowice Śląskie zanotował trzecią wygraną z rzędu pokonując tym razem u siebie Lechię Dzierżoniów 1:0. Pewne zwycięstwo odniosły również rezerwy Górnika Zabrze, które w pokonanym polu zostawiły Olimpię Kowary.