Eksperyment w Chorzowie. 28-latek trenerem "Niebieskich"

18.06.2019

Ruch Chorzów w końcu zatrudnił nowego szkoleniowca. W przyszłym sezonie "Niebieskich" poprowadzi zaledwie 28-letni Łukasz Bereta, który po przeciągających się rozmowach podpisał umowę z 14-krotnymi Mistrzami Polski.

Ruch Chorzów

Poszukiwania nowego szkoleniowca trwały w Chorzowie od zakończenia rozgrywek. Schedę po Marku Wleciałowskim na ostatnie kolejki II-ligowych rozgrywek przejął Jan Kocian, choć formalnie to nie on pełnił funkcję pierwszego trenera. Słowak nie sprawdził się w roli strażaka, a "Niebiescy" z hukiem - bo z ostatniego miejsca w tabeli - wypadli poza szczebel centralny.

Telefony z Cichej odebrało kilku szkoleniowców. Rozmowy z klubem potwierdzili m.in. Krzysztof Górecko, Ryszard Komornicki i Przemysław Cecherz, najbliżej podjęcia decyzji o objęciu stanowiska był zaś Mirosław Smyła Trener, który kilka tygodni temu w dramatycznych okolicznościach uratował przed spadkiem z I ligi Wigry Suwałki na pracę w Chorzowie się nie zdecydował, działacze zdecydowali się więc dać szansę osobie, której kandydaturę od początku poszukiwań podpowiadali kibice. Rozmowy na temat jego kontraktu trwały jednak przeszło tydzień.

Łukasz Bereta ma 28 lat. W seniorskiej piłce z powodzeniem prowadził Pogoń Ruda Śląska, Szczakowiankę Jaworzno i Gwarka Ornontowice. Każdy z wymienionych zespołów w okresie jego pracy notował wyraźny progres, obawy części sympatyków budzi jednak młody wiek i brak doświadczenia na wyższych szczeblach w roli trenera. Bereta w środowisku uchodzi jednak za szkoleniowca bardzo utalentowanego i świetnie przygotowanego do wykonanego zawodu. Ukończył szkołę trenerów w Białej Podlaskiej, dzięki czemu posiada licencję UEFA A niezbędną do pracy w III lidze. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego, od lat pracuje również w Akademii "Niebieskich".

Piłkarze Ruchu, którzy pierwszy trening pierwotnie mieli zaplanowany na miniony poniedziałek, pod okiem nowego trenera mają będą ćwiczyć 24 czerwca.. Wkrótce przy Cichej mają zapadać również pierwsze decyzje odnośnie kadry zespołu, w jakiej ten przystąpi do sezonu 2019/2020.

autor: ŁM

Przeczytaj również