Ecik znowu na niebiesko! Duże wzmocnienie Ruchu

15.01.2020

Łukasz Janoszka już oficjalnie został nowym zawodnikiem chorzowskiego Ruchu. "Ecik", który wraca na Cichą po 6 latach, związał się z "Niebieskimi" 3-letnim kontraktem.

Norbert Barczyk/PressFocus

Janoszka, który po latach gry dla Ruchu opuścił klub u progu 2014 roku przechodząc do Zagłębia Lubin, znowu został zawodnikiem "Niebieskich". 32-latek ostatnie pół roku spędził w I-ligowej Stali Mielec. Jesienią zagrał dla niej 14 meczów, zdobywając 1 gola i notując 2 asysty. Kilka dni temu z winy klubu rozwiązał kontrakt z aspirującym do walki o Ekstraklasę klubem, stając się tym samym wolnym zawodnikiem.

Swoje kroki niemal momentalnie skierował do Chorzowa. Przy Cichej od dobrych kilku tygodni myśleli o zatrudnieniu swojego byłego gracza, który również nie wykluczał związania się umową z III-ligowcem. - Podchodzę do tematu bardzo poważnie. Na to, że Ruch jest dziś w III lidze nie patrzę, bo wierzę, że za chwilę będzie wyżej. Widzę, że przy Cichej dzieje się dużo dobrego i na pewno jeśli się dogadamy, będę chciał pomóc w odbudowie klubu - tłumaczył nam w piątek Janoszka.

Rozmowy pomiędzy Ruchem a zawodnikiem przebiegły bardzo szybko. "Ecia" zdecydował się podpisać pod 3-letnim kontraktem i oficjalnie został piłkarzem ekipy trenera Łukasza Berety. - Powrót do Ruchu jest dla mnie bardzo przyjemnym odczuciem. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony. Mam nadzieję, że będę mógł pomóc drużynie przede wszystkim na boisku, taki mamy cel. Trzyletnia umowa daje mi stabilizację. Cieszę się, że tak szybko udało nam się dogadać z prezesem. Wszystko zamknęło się właściwie w dwóch spotkaniach - jednym luźnym i drugim, gdy już ustaliliśmy warunki i dopinaliśmy szczegóły - zdradza 32-latek, który miał również oferty z klubów I-ligowych.

źródło: SportSlaski.pl/Ruch Chorzów
autor: ŁM

Przeczytaj również