Dynamiczna sytuacja... Górnik zagra we Wrocławiu?

04.11.2020

Imprezy sportowe, zgodnie z najnowszymi wytycznymi rządu, mogą nadal się odbywać. W wielu jednak wypadkach z racji zakażeń mecze piłkarskie będą zapewne odwoływane. W najbliższych godzinach poznamy decyzję odnośnie meczu wyjazdowego Górnika Zabrze we Wrocławiu.

Rafał Rusek/PressFocus

Górnicy w najbliższy weekend mieli pierwotnie zagrać z Piastem Gliwice. Mecz ten jednak nie mógł się odbyć z racji zakażeń w zespole Waldemara Fornalika. Ostatnie badania wykazały w ekipie Piasta dziewięć wyników pozytywnych. By jednak „nie tracić terminu” postanowiono, że Górnik zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. Mecz ten zaplanowano na sobotni wieczór (20.00), ale na ten moment również nie wiadomo, czy do tego spotkanie dojdzie.

W przypadku kilku piłkarzy Górnika wyniki badań na koronawirusa są „nierozstrzygnięte”. Zawodnicy z wątpliwymi wynikami zostali odizolowani, reszta zespołu normalnie trenuje. Wszystko więc wskazuje na to, że Górnik będzie w stanie formalnie zagrać we Wrocławiu, ale ostateczne decyzje w tej sprawie mają zostać podjęte do 24 godzin – gdy będą znane kolejne wyniki. Wiele też będzie zapewne zależeć od tego, czy wszyscy pozostali zawodnicy będą czuć się dobrze.

Koronawirus wykryto także u czterech przedstawicieli Podbeskidzia – trzech piłkarzy i jednego członka sztabu szkoleniowego. Badanie przeprowadzono we wtorek. Podbeskidzie w najbliższy poniedziałek ma natomiast zagrać na wyjeździe z Pogonią Szczecin – to również mecz planowany awansem z 10. kolejki.

Gliwiczanie z Górnikiem mają natomiast zagrać w piątek 20 listopada, już po reprezentacyjnej przerwie. Trzy dni później Piastunki będą podejmować Lechię Gdańsk.

autor: TD

Przeczytaj również