Derby przegrały z kadrą. Piast nie przyjedzie do Sośnicy

14.10.2018

Dzisiaj w II grupie katowickiej okręgówki miały odbyć się derby Gliwic. Spotkanie Sośnicy z rezerwami Piasta zostało jednak przeniesione. Z powodu... meczu reprezentacji Polski.

Press Focus

Ten ciekawie zapowiadający się pojedynek został przełożony na prośbę Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, która w związku z meczem reprezentacji Polski na Stadionie Śląskim nie miała możliwości, by zapewnić bezpieczeństwo na derbach w okręgówce. Wszystkie siły skierowane zostaną do Chorzowa. Dodajmy, że Sośnica to dzielnica Gliwic, która zdominowana jest przez fanów Górnika Zabrze. Wydział Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej przełożył spotkanie na 17 listopada.

 

Dodajmy, że Sośnica to dzielnica zdominowana przez kibiców Górnika Zabrze, a fani Piasta Gliwice - razem z sympatykami GKS-u Jastrzębie - już w tym sezonie pojawili się w mieście, w którym są kibice 14-krotnego mistrza Polski - w Rydułtowach.

 

 

Sośnica po 10 rozegranych meczach ma 17 punktów i zajmuje szóste miejsce w tabeli. Rezerwy Piasta mają sześć "oczek" więcej i są na trzeciej pozycji. Gospodarze w ostatnim czasie podnieśli się po przegranej aż 1:7 z rezerwami ROW-u 1964 Rybnik i w czterech ostatnich spotkaniach zdobyli 10 punktów. Mogli więc liczyć na korzystny rezultat z wyżej notowanym rywalem, chociaż z drugiej strony - Piast mógłby przecież przyjechać wzmocniony zawodnikami z pierwszej drużyny...

Przeczytaj również