Chemik - BKS Aluprof 3-2. Mistrzynie w zasięgu

17.01.2015
W środę siatkarki Chemika Police pokonały w Lidze Mistrzyń jeden z najlepszych zespołów na świecie. Nie przeraziło to w żaden sposób zawodniczek BKS Aluprof, które na terenie mistrzyń zagrały bez kompleksów.
Wydarzenie
Pierwsze straty mistrzyń w domowych meczach ORLEN Ligi. Najpierw Chemik przegrał jednego seta, następnie drugiego, co oznaczało podział punktowych zdobyczy. Bielszczanki w tie-breaku nie poszły za ciosem zachowały więc siatkarki z Polic miano niepokonanego u siebie zespołu.
Bohaterka

Kornelia Moskwa. Środkowa, która dotychczas na boisku nie pojawiała się w barwach bielskich rozegrała znakomite zawody. Zapisała na swoim koncie 14 punktów – 7 atakiem, 4 blokiem i 3 zagrywką. W grze młodej środkowej nie było widać żadnych obaw przed utytułowanymi rywalkami.

Plusy i minusy
+ Bielszczanki zaprezentowały w Szczecinie bardzo równą dyspozycję. Granicę 10 „oczek” przekroczyło aż pięć siatkarek BKS Aluprof.

+ Trener Leszek Rus ponownie zastosował manewr z przebywającymi jednocześnie na parkiecie atakującymi – Heleną Horką i Natalią Bamber-Laskowską. Przełożyło się to na znaczną siłę rażenia przyjezdnych.

+ MVP meczu została Anna Werblińska, która zdobyła 17 punktów, najwięcej spośród zawodniczek Chemika.

+ Niemal we wszystkich siatkarskich elementach bielska ekipa podjęła walkę. Po dwa „oczka” więcej miejscowe zdobyły w ataku i zagrywce. Zespół BKS-u lepiej blokował.

- W składzie Chemika zabrakło podstawowej libero Marioli Zenik.

- Po ataku Kornelii Moskwy BKS Aluprof schodził na przerwę techniczną w secie drugim prowadząc 16-13. Po niej bielszczanki nie popisały się. Wygrały ledwie jedną z kolejnych dziewięciu akcji.

- Meczem z Chemikiem dobiegła końca seria 7 zwycięstw bielszczanek.

Przebieg meczu:
I set: 2-5, 8-7, 17-14, 25-20
II set: 4-9, 10-11, 13-16, 21-17, 25-22
III set: 6-11, 8-16, 12-21, 18-25
IV set: 6-8, 13-11, 16-17, 19-25
V set: 7-3, 7-6, 11-6, 15-9

Chemik Police – BKS Aluprof Bielsko-Biała 3-2 (25-22, 25-22, 18-25, 19-25, 15-9)

Chemik: Werblińska, Bednarek-Kasza, Glinka-Mogentale, Ognjenović, Veljković, Bjelica, Krzos (libero) oraz Jagieło, Malagurski, Rabka, Kowalińska. Trener: Giuseppe Cuccarini.

BKS Aluprof: Lis, Horka, Muhlsteinova, Bamber-Laskowska, Beier, Moskwa, Wojtowicz (libero) oraz Piśla, Strózik, Łyszkiewicz. Trener: Leszek Rus.