Pod patronatem Agaty Mróz-Olszewskiej

03.10.2016
Niepubliczny Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku ma od dziś swojego patrona. Została nim wybitna polska siatkarka Agata Mróz-Olszewska. Nadanie imienia szkole było jednym z punktów wyjątkowej uroczystości w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku.
Wybitnej siatkarce poświęcona była znaczna część uroczystości. Stosowną uchwałę w kwestii nadania imienia Agaty Mróz-Olszewskiej NZ SMS PZPS w Szczyrku odczytał wiceprezes związku Paweł Papke, który podkreślił, jak doniosły to moment dla polskiej siatkówki. W podobnym tonie wypowiedział się dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego Grzegorz Wagner. – Już przy przeprowadzce do Szczyrku taki pomysł narodził się w mojej głowie i żadnego uzasadnienia szukać nie musiałem. Wszyscy w tej kwestii byli zgodni. Cieszę się, że nasza szkoła zyskała tak wspaniałą postać za patrona. Mam pełne przekonanie, że imię Agaty Mróz-Olszewskiej będziemy nosić dumnie – stwierdził.


 
W imieniu całej szkolnej społeczności Agata Michalewicz i Aleksandra Żurawska przyjęły akt nadania imienia, następnie ciekawą prezentacją przedstawiona została sylwetka siatkarki. Piosenki idealnie pasujące do nastroju wydarzenia zaśpiewała Natalia Murek, wszystkie dziewczyny odśpiewały natomiast szkolny hymn, skomponowany przez Aleksandrę Grykę. W nim również znalazły się między innymi słowa odnoszące się do patronki szkoły: „Agata Mróz-Olszewska przykładem świeci nam”. – To wyjątkowy, wzruszający hołd Agacie. Dzięki osobie Agaty jako patronki będziecie nie tylko świetnymi sportowcami, ale i dobrymi ludźmi – podkreślił Jacek Olszewski, mąż Agaty, zwracając się do młodych podopiecznych placówki.
 
W dalszej części uroczystości przedstawione zostały uczennice poszczególnych klas na rok szkolny 2016/2017. Odbyło się ślubowanie tych, które niedawno dołączyły do społeczności SMS PZPS w Szczyrku. Artystyczny występ przygotowany przez zawodniczki przyniósł na koniec wielką dawkę humoru. Uczennice zaprezentowały „Mit o powstaniu szkoły”, z przymrużeniem oka i optymizmem oddający żmudny proces doskonalenia umiejętności sportowych.


 
W wydarzeniu w hali Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku uczestniczyły także słynne „Złotka”, koleżanki Agaty Mróz-Olszewskiej z parkietu, które rozegrały pokazowy mecz z uczennicami SMS PZPS w Szczyrku. Magdalena Śliwa, Dorota Świeniewicz, Małgorzata Niemczyk, Maria Liktoras, Dominika Leśniewicz, Anna Miros i Sylwia Pycia w jednej drużynie z trenerami szkolnymi dwukrotnie 25:21 pokonały zawodniczki SMS-u.

Przeczytaj również