"Setka" na integrację

03.11.2016
Blisko 100 pierwszoklasistów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kozach wzięło udział w inauguracyjnej odsłonie projektu "Bezpiecznie z Profi Credit".
Z dziećmi spotkały się siatkarki BKS Profi Credit – Aleksandra Trojan i Magdalena Gryka, w półtoragodzinnym spotkaniu uczestniczyli także podkomisarz Radosław Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Alfred Brudny z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej. Nim jednak prelegenci głos zabrali prelegenci, siatkarki znalazły się w „ogniu” pytań. – Gdyby nie siatkówka, pewnie zostałabym nauczycielką – uśmiechała się środkowa bielskiej drużyny odpowiadając na jedno z nich. Swoją wiedzą dotyczącą siatkówki i bialskiego klubu dzielili się uczniowie, a każda aktywna w tej części osoba otrzymywała z rąk zawodniczek książkę dotyczącą historii BKS-u.
 
Z uwagą uczniowie wspólnie z nauczycielami przysłuchiwali się kilkunastominutowym wystąpieniom dotyczącym przestrzegania zasad bezpiecznego poruszania się w obrębie drogi i tych odnoszących się do imprez masowych – meczów siatkarskich, piłkarskich czy koncertów. Spotkanie zwieńczyło przekazanie najmłodszym specjalnie przygotowanych ulotek (bezpieczeństwo ruchu drogowego) oraz opasek odblaskowych  przygotowanych przez sponsora akcji – PROFI CREDIT Polska S.A.  Opaski trafią również do wszystkich pozostałych uczniów koziańskiej placówki, których przedstawiciele placówki otrzymali łącznie 400. – Fajne, ciekawe spotkanie – skwitowała lakonicznie jedna z uczennic. A niebawem okazja do kolejnego spotkania dzieci z siatkarkami – uczestnicy spotkania otrzymali bowiem 100 darmowych zaproszeń na najbliższy mecz bialanek z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza. 
 
Akcja „Bezpiecznie z Profi Credit” trwać będzie do marca przyszłego roku, w tym czasie siatkarki wspólnie z prelegentami odwiedzą jeszcze 11 szkół, zlokalizowanych w Bielsku-Białej oraz na terenach powiatów: bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego. 
 

Przeczytaj również