BKS (już nie) Aluprof Bielsko-Biała

31.05.2016
Firma Aluprof S.A. wycofuje się ze wspierania, występujących w Orlen Lidze, siatkarek Bialskiego Klubu Sportowego. Jednocześnie podpisała z klubem nową umowę traktująca o współpracy w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży – informuje BKS w stosownym komunikacie.
Łukasz Laskowski/Press Focus

Aluprof S.A. oraz Bialski Klub Sportowy „Stal” podpisały porozumienie w sprawie wspierania szkolenia dzieci i młodzieży w sekcjach piłki siatkowej dziewczyn oraz piłki nożnej chłopców.
 

Tym samym Spółka nie zamierza kontynuować wspomagania profesjonalnej drużyny siatkówki kobiet, z którą była związana od 10 lat. Dzięki tej współpracy Bialski Klub Sportowy zdobył wiele medali w mistrzostwach Polski, w tym także jeden raz złoty.
 

Wsparcie finansowe z Aluprofu będzie przeznaczone na zakup sprzętu sportowego specyficznego dla każdej z grup dzieci i młodzieży, transport i obsługę logistyczną na zawodach, utrzymanie szkoleniowców, obiekty sportowe, obozy szkoleniowe, kontakty z innymi klubami prowadzącymi szkolenie młodzieży.
 

Dalsza obecność w Bialskim Klubie Sportowym „Stal” świadczy o dużej społecznej odpowiedzialności spółki Aluprof.
 

Ryszard Bortliczek – prezes Bialskiego Klubu Sportowego: Nowa umowa Bialskiego Klubu Sportowego „Stal” i spółki Aluprof S.A. oznacza, że od dnia 1 czerwca 2016 roku bielskie siatkarki grające w ORLEN Lidze będą występować pod nazwą BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Aluprof znika więc z nazwy naszej seniorskiej drużyny. Za te wszystkie lata współpracy, za wiele pięknych sukcesów odniesionych wspólnymi siłami, za życzliwość i pomoc, chcę spółce Aluprof na czele z Panem Prezesem Tomaszem Grelą, bardzo serdecznie podziękować! Jednocześnie cieszę się z podpisania nowej umowy z Aluprof S.A., na której skorzystają nasze młodzieżowe drużyny zarówno siatkarskie, jak i piłkarskie. To ważne, że młodzi sportowcy naszego klubu będą mieli wsparcie tak cenionego mecenasa sportu, jakim niewątpliwie jest spółka Aluprof.

autor: KB

Przeczytaj również