BKS Aluprof - PGNiG Nafta 3-1. Zwycięsko w nowy rok

29.12.2015
Ostatni mecz w 2014 roku był dla siatkarek BKS Aluprof nadspodziewanie trudny. Co najważniejsze jednak, na finiszu ze zdobyczą w postaci pełnej puli punktów.
Wydarzenie
Seria na wagę seta przydarzyła się gospodyniom w drugiej fazie pierwszej partii. Pilanki prowadziły 16-13, wówczas jednak zupełnie pogubiły się. Straciły aż siedem punktów w serii – głównie własnym błędami – umożliwiając bielszczankom idealne rozpoczęcie spotkania.

Bohaterka
Heike Beier. Reprezentantka Niemiec znajdowała się ostatnio w słabszej formie, ale rok zakończyła w stylu znakomitym. W poniedziałek zapisała na swoim koncie 20 punktów, szczególnie dobrze radząc sobie w przyjęciu zagrywki rywalek. Miano MVP meczu to całkowicie słuszna decyzja.

Plusy i minusy
+ Znakomity fragment gry miejscowy zespół zanotował od stanu 13-9 w pierwszym secie. Siedem kolejnych „oczek” ekipy z Bielska-Białej było jasnym sygnałem do rychłego zakończenia potyczki.

+ 6 bloków w poniedziałkowym starciu zanotowała Małgorzata Lis, dla której był to szczególny mecz. Wszak to była siatkarka pilskiej drużyny.

+ Zwycięstwo pozwoliło podopiecznym Leszka Rusa zrównać się punktami z Impelem Wrocław, ale wciąż bielszczanki zajmują 5. miejsce w tabeli ORLEN Ligi.

- Pilanki premierową odsłonę przegrały mimo niemal dwukrotnej przewagi punktowej w ataku. Przyjezdne skończyły 14 prób, przy 8 siatkarek BKS Aluprof.

- Gra Nafty była mocno schematyczna. Atakująca Magdalena Wawrzyniak „zatrudniona” został w ataku aż 54 razy.

- Słabszy występ zanotowała Natalia Bamber-Laskowska, która miała okazję gry w secie trzecim. Z 9 ataków tylko 1 był skuteczny.