BKS Aluprof - Pałac 3-1. Set w prezencie

12.01.2015
Z ostatnim zespołem w tabeli ORLEN Ligi mierzyły się w poniedziałkowym meczu siatkarki BKS Aluprof. Przyjezdne z Bydgoszczy postawiły poprzeczkę nadspodziewanie wysoko.
Wydarzenie
Seta numer 10 w całym sezonie ORLEN Ligi ugrał w Bielsku-Białej zespół znad Brdy. W drugiej partii gospodynie grały niemrawo, co bydgoszczanki skrzętnie wykorzystały. To BKS Aluprof miał piłkę setową przy stanie 24-23, ale kolejne trzy akcje to udane ataki Patrycji Polak i nieoczekiwana zdobycz Pałacu.

Bohaterka
Helena Horka. Wobec słabszej klasy przeciwnika trener Leszek Rus postanowił dać odpocząć swojej czołowej atakującej. Kto wie, jak potoczyłyby się jednak losy spotkania, gdyby Czeszka na parkiecie nie pojawiła się. Zmianę dała już w secie drugim, ale gdy w trzecim i czwartym miała więcej okazji na grę – co ciekawe głównie na pozycji przyjmującej – pokazała klasę. Z 18 wykonanych ataków Helena Horka skutecznie skończyła aż 13 zostając MVP meczu.

Plusy i minusy
+ Poza setem drugim ekipa BKS Aluprof wyraźnie przewyższała rywalki w ataku.

+ 21 „oczek”, najwięcej spośród wszystkich uczestniczek konfrontacji, zanotowała Zuzanna Czyżnielewska. Leworęczna atakująca była liderką bydgoskiego Pałacu.

+ Bielszczanki mają znów większe pole manewru. Do składu po kontuzji dłoni powróciła Koleta Łyszkiewicz.

+ Seria zwycięstw BKS Aluprof sięga obecnie 7 meczów, choć po raz trzeci z rzędu z rywalkami znacznie niżej notowanymi podopieczne Leszka Rusa tracą seta.

- Na krótko na parkiecie hali pod Dębowcem pojawiły się Paulina Bałdyga i Małgorzata Śmieszek – juniorki, które w niedzielę cieszyły się wraz z koleżankami z kadry z wygranego turnieju w Szczyrku. W ogóle nie ujrzeliśmy w grze Karoliny Piśli, skrzydłowej BKS-u.

- Przyjezdne w łatwy sposób oddały faworyzowanej ekipie z Bielska-Białej 21 punktów. Biorąc pod uwagę miejsce w tabeli i dorobek Pałacu w tym sezonie nie jest to wcale aż tak zły wskaźnik.