BKS Aluprof - Legionovia 3-1. Plan wykonany

18.11.2015
Bielskie siatkarki w zaległym meczu 2. kolejki Orlen Ligi pokonały Legionovię i awansowały na 5. miejsce w tabeli.
Wydarzenie:

To siódme spotkanie w tym sezonie i w każdym dotąd rozegranym siatkarki BKS-u punktowały. Dziś podtrzymały tę serię, co pozwoliło im awansować na 5. miejsce i zrównać się punktami z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza.

Bohaterka:

Natalia Bamber-Laskowska. Przypomniała sobie swoje najlepsze lata. Ponownie była pod grą, a niemal połowa jej ataków trafiała do celu. Zdobyła 18 punktów i była najlepiej punktującą zawodniczką swojego zespołu.

Plusy i minusy:

+ Bielszczanki ponownie okazały się lepsze od rywalek w grze blokiem. Zdobyły 15 punktów.

+ Malwina Smarzek, z ekipy przyjezdnych, zdobyła aż 23 punkty. Była najjaśniejszym punktem swojej drużyny.

+ Mylnie można stwierdzić, że spotkanie było dla BKS-u spacerkiem. Choć wygrane za trzy punkty było pełne zwrotów akcji, a końcówka każdego seta była bardzo emocjonująca. Ostatecznie górą były zawodniczki Emmanuele Sbano.

+ Dobrze w obronie zagrała Mariola Wojtowicz. Libero bielskiego zespołu imponowała skutecznym odbiorem.

Przebieg meczu:
I set: 7-8, 16-12, 21-18, 26-24
II set: 8-7, 13-16, 20-21, 23-25
III set: 8-7, 16-11, 21-15, 25-18
IV set: 5-8, 16-13, 20-21, 25-22

BKS Aluprof Bielsko-Biała - SK bank Legionovia Legionowo 3-1 (26-24, 23-25, 25-18, 25-22)

BKS: Horka, Lis, Radosova, Moskwa, Castiglione, Bamber-Laskowska, Wojtowicz (libero) oraz Mucha
Trener: Emmanuele Sbano

Legionovia: Smarzek, Paszek, Wójcik, Gajecka, Chojnacka, Pacak, Wysocka (libero) oraz Połeć, Szuber, Grzelak, Bociek
Trener: Ettore Guidetti